canoeicf.com
McKeever
canoeicf.com
Kajakarski mistrz olimpijski w sprincie z Londynu nie obroni tytułu
Europejskie regaty kwalifikacyjne w Duisburgu okazały się nieudane nie tylko dla reprezentacji Polski. W czwartkowym wyścigu na 200 m nie powiodło się również mistrzowi olimpijskiemu w tej konkurencji z Londynu, Edowi McKeeverowi. Brytyjczyk zajął dopiero piąte miejsce, a do Rio kwalifikowała się czołowa trójka.
Tomasz Kawczyński
20 maj, 2016 19:54
W kategoriach: Aktualności Kajakarstwo

32-latek przegrał z Hiszpanem Saúlem Craviotto (wicemistrzem olimpijskim z 2012 roku), Węgrem Bence Horváthem, Włochem Manfredim Rizzą oraz Łotyszem Aleksejsem Rumjancevsem. Do trzeciej lokaty zabrakło mu około pół sekundy.

McKeever był załamany po wyścigu w Duisburgu. Już podczas ubiegłorocznych MŚ w Mediolanie nie wyszedł mu półfinał i ostatecznie uplasował się dopiero na ósmym miejscu w finale B. Wychodzi więc na to, że Brytyjczyk nie był dobrze przygotowany do najważniejszych startów.

Nie da się jednak ukryć, że forma kajakarza po złotym występie w Londynie wyraźnie spadła. Od 2012 roku na swoim koronnym dystansie tylko raz stanął na podium MŚ (brąz w 2014 roku). Poza tym był drugi na ME w 2014 roku i trzeci podczas ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich w Baku.

Polska ma przepustkę do Rio w K-1 na 200 metrów dzięki siódmej lokacie Pawła Kaczmarka w MŚ w Mediolanie. Regaty na Lagoa Rodrigo de Freitas w Rio potrwają od 15 do 20 sierpnia.