Fot. fivb.org
kantorlosiak2
Fot. fivb.org
Kantor i Łosiak przegrywają drugie spotkanie
Duet siatkarzy plażowych przegrał z Holendrami Alexanderem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem 0:2 (19:21, 19:21). Bartosz Łosiak i Piotr Kantor mogą być pewni wyjścia z grupy, ale nie wiadomo jeszcze czy awansowali do 1/8 finału.
Jarosław Więcławski
10 sierpień, 2016 22:36

Holendrzy bardzo mocno rozpoczęli spotkanie. Prowadzili 6:1. Choć naszym siatkarzom udało się ich dogonić, to przez cały pierwszy set przewaga rywali była zauważalna. Po osiągnięciu dwupunktowej przewagi w końcówce, Brouwer i Meeuwsen nie oddali jej do końca partii. Wygrali 21:19.

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany, lecz wciąż to rywale kontrolowali grę. Cały czas utrzymywali nieznaczną przewagę punktową. Kantor i Łosiak popełniali więcej błędów niż w pierwszej części spotkania. To sprawiło, że zaczęli wyraźnie odstawać – przegrywali 11:16. Polacy podjęli jeszcze dramatyczną próbę gonienia wyniku. Udało im się nawet doprowadzić do stanu 19:20. Niestety decydujący punkt trafił na konto Holendrów.

Kantor i Łosiak muszą czekać na rozstrzygnięcie w kolejnym spotkaniu w grupie B. Rosjanie Nikita Liamin i Dmitri Barsuk zagrają z Niemcami Markusem Bockermannem i Larsem Fluggenem. Grupę wygrali Holendrzy, którzy awansowali do 1/8 finału. Trafi tam też drugi duet w grupie. Z trzeciego miejsca awans do najlepszej szesnastki wywalczą dwa najlepsze zespoły. Cztery kolejne będą bić się o 1/8 w dodatkowym starciu. Te zostaną rozegrane już jutro.