Fot. Marek Biczyk/newspix
WARSZAWA 29.03.2015
LEKKOATLETYKA BIEGANIE 10 POLMARATON WARSZAWSKI
NZ KATARZYNA KOWALSKA
FOT MAREK BICZYK NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. Marek Biczyk/newspix
Kasia Kowalska szturmem podbija trasy na całym świecie
W życiowej dyspozycji jest polska biegaczka długodystansowa Katarzyna Kowalska. Tegoroczne, niezwykle żmudne, przygotowania dają zamierzone efekty. Oby za trzy miesiące mogła w Rio łamać kolejne bariery
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Więcławski
30 kwiecień, 2016 14:06

Zawodniczka pochodząca z Lipna doskonale spisała się podczas londyńskiego maratonu. Tam uzyskała świetny wynik 2:29:47. Przybiegła na metę jako 11., co w tak mocnej stawce jest wyczynem nie lada. Wynik jest szczególnie ważny, że wypełnia minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki uprawniające do występu w Rio de Janeiro.

Polka zbliżyła się też do swojego rekordu życiowego w maratonie, który jest tylko o 6 sekund lepszy. Od początku tego roku zawodniczka na co dzień trenująca w klubie z Włocławka jest w doskonałej dyspozycji. Liczymy na jej dobry występ w Brazylii. Będzie to jej trzeci start na IO.

Kilka tygodni temu nasza lekkoatletka w Pradze pobiła swój rekord życiowy w półmaratonie. Już niedługo na naszej stronie internetowej pojawi się obszerna rozmowa z Kasią, do której przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich fanów biegów długodystansowych i sportu w ogóle. Zawodniczka opowiada w nim o wielu kwestiach do tej pory nie poruszanych przez media.