RIO DE JANEIRO, 07.08.2016
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE RIO 2016, RIO 2016 OLYMPIC GAMES , WYSCIG KOLARSKI ZE STARTU WSPOLNEGO KOBIETY
N/Z. PIOTR WADECKI, KATARZYNA NIEWIADOMA 
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Katarzyna Niewiadoma najlepsza w młodzieżowym rankingu UCI
Za nami 17 wyścigów pierwszej edycji UCI Women's World Tour. W kategorii zawodniczek poniżej 23. roku życia zwyciężyła Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv). Wśród elity Polka uplasowała się na 11. pozycji.
Tomasz Kawczyński
13 wrzesień, 2016 20:25

Niewiadoma startowała w siedmiu z najważniejszych wyścigów kalendarza światowej federacji. Najlepiej spisała się w marcowym Strade Bianche, który ukończył na drugiej pozycji. Wiosną była jeszcze siódma w Trofeo Alfredo Binda-Comune di Cittiglio, dziesiąta w Ronde van Vlaanderen oraz czwarta w La Flèche Wallonne Féminine.

Na początku lipca znakomicie spisywała się podczas kobiecego Giro. Meldowała się w pierwszej dziesiątce na prologu i pięciu etapach. W generalce była siódma, wygrała klasyfikację młodzieżową.

Sezon UCI Women’s World Tour zakończyła czwartą lokatą w GP de Plouay-Bretagne.

W końcowej klasyfikacji kategorii U-23 z wynikiem 36 punktów wyprzedziła Holenderkę Floortje Mackaij oraz Hiszpankę Sheyla Gutiérrez.

Ranking elity wygrała Megan Guarnier (USA) przed Leah Kirchmann z Kanady oraz reprezentantką Wielkiej Brytanii Lizzie Armitstead. Poza Niewiadomą sklasyfikowano również Eugenię Bujak (17.), Małgorzatę Jasińską (49.), oraz Katarzynę Pawłowską (82.) i Annę Plichtę (163.).

Przypomnijmy, że Bujak jako pierwsza Polka wygrała wyścig World Touru – wspomniany GP de Plouay-Bretagne.