Fot. Facebook Zofii Klepackiej.
klepacka2
Fot. Facebook Zofii Klepackiej.
Klepacka i Myszka liderami zawodów PŚ przed niedzielnym finałem
Znakomite informacje docierają do nas z francuskiego Hyeres. Nasi zawodnicy w klasie RS:X pokazują, że są jednymi z najlepszych na świecie. Czy niedziela przyniesie triumfy biało-czerwonych w rywalizacji pań i panów? Już jutro ostateczne rozstrzygnięcia jednego z najważniejszych sprawdzianów przed IO w Rio de Janeiro.
Tomasz Więcławski
30 kwiecień, 2016 19:57

W sobotę nasza medalistka olimpijska z Londynu z 2012 roku w klasie RS:X uplasowała się odpowiednio na czwartym, trzecim i siódmym miejscu.

Jutro już tylko medal race, gdzie ściga się 10 najlepszych zawodników! Bracia i Siostry……trzymajcie mocno kciuki! Aby były wysokie loty jak na zdjęciu – napisała zawodniczka na swoim profilu na FB.

Niestety do wyścigu medalowego (podwójnie punktowany) nie zakwalifikowały się pozostałe reprezentantki Polski. O włos od tego była nasza mistrzyni świata Małgorzata Białecka, która ostatecznie zajęła 11. miejsce. Maja Dziarnowska ukończyła zawody w Hyeres na 13. pozycji.

W rywalizacji windsurferów Piotr Myszka wysforował się po sobotnim pływaniu na pozycję lidera. To efekt równej postawy naszego zawodnika w kolejnych wyścigach. Tuż za nim plasuje się kolejny reprezentant Polski Paweł Tarnowski, który wygrał nawet dzisiaj 10. wyścig. Niestety pecha miał Przemysław Miarczyński, który podobnie jak Białecka, wraca z Francji z 11. miejscem.

W wyścigu finałowym weźmie też udział Kacper Ziemiński, który zajmuje wysokie 9. miejsce w klasie Laser. Sztuka ta udała się także naszej żeńskiej załodze w klasie 470. Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska po ośmiu wyścigach są na 8. miejscu.

Niestety awans do najlepszej dziesiątki nie stał się udziałem Polaków w męskiej rywalizacji w 49er.