Fot. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL
29.05.2015, Poznan , Tor regatowy Malta , Wioslarstwo, Mistrzostwa Europy Poznan 2015

Malta Regatta course , European Rowing Championships Poznan 2015  , N Z Artur Mikolajczewski, Milosz Jankowski (POL) LM2x  , FOT. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL 
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL
Kolejne dwie osady wioślarskie powalczą o medale
W oczekiwaniu na finałowe wyścigi z udziałem Polaków w akcji zobaczyliśmy cztery nasze osady. Do finałów A weszły dwie męskie - dwójka podwójna wagi lekkiej (Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski) oraz ósemka (Zbigniew Schodowski, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski). Panie w dwójce bez sternika (Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska) oraz dwójce podwójnej wagi lekkiej (Weronika Deresz / Martyna Mikołajczak) popłyną w finałach B.
Tomasz Kawczyński
11 sierpień, 2016 15:42

Dla Mikołajczewskiego i Jankowskiego miejsce wśród sześciu najlepszych osad to największy sukces w karierze. W swoim wyścigu półfinałowym o 22 setne sekundy wyprzedzili Włochów Andreę Michelettiego oraz Marcello Mianiego. Przed nimi uplasowali się reprezentanci RPA i Norwegii.

Ósemka płynęła w wyścigu repasażowym. Polacy dobrze rozpoczęli, nieco osłabli w końcówce, ale udało się im zająć czwarte miejsce i weszli do finału A. Wygrali Amerykanie przed Holandią i Nową Zelandią.

Siostry Wierzbowskie popłyną w finale B. W półfinale zajęły piątą lokatę, a do miejsca trzeciego zabrakło 15 sekund. Wygrały Brytyjki przed Amerykankami i wioślarkami z RPA.

Deresz i Mikołajczak również powalczą co najwyżej o miejsce siódme. Start w półfinale zakończyły na piątej pozycji, były słabsze od trzeciej osady o nieco ponad sekundę. Triumfowały zawodniczki z RPA, na kolejnych pozycjach dopłynęły Nowozelandki i Chinki.