Paweł Skraba
PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS
PEKIN, STADION OLIMPIJSKI
DZIEN SZOSTY (CZWARTEK) MISTRZOSTW SWIATA - SESJA PORANNA
N/Z ELIMINACJE SKOKU O TYCZCE - KAMILA LICWINKO
27/08/2015
LEKKOATLETYKA PEKIN MISTRZOSTWA SWIATA LEKKA STADION ZAWODY
WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
Paweł Skraba
Kolejne minima wypełnione!
Kamila Lićwinko, Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik, Krystian Zalewski i Sylwester Bednarek - to najnowsza grupa polskich lekkoatletów, którzy na początku czerwca wypełnili minima olimpijskie.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
5 czerwiec, 2016 14:13

Pierwszy tydzień nowego miesiąca okazał się bardzo udany dla polskiej lekkoatletyki. Jako pierwsza spośród wyżej wymienionej grupy kwalifikacje wywalczyła Kamila Lićwinko, która na zawodach w Białymstoku nie strąciła poprzeczki przy skoku na wysokości 1.93m.

Dzień później, 2 czerwca, dotarły do nas bardzo dobre informacje z Rzymu. Nasze reprezentantki na 800 metrów – Angelika Cichocka i Joanna Jóźwik, pobiegły szybciej od wyznaczonego przez PZLA minimum 2:01.50 i również wywalczyły imienną kwalifikacje na Igrzyska. Asia zakończyła zawody z czasem 2:00.72, a Angelika 2:01.30.

Nie był to koniec świetnych wieści ze stolicy Włoch. Krystian Zalewski, który specjalizuje się w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, również zapewnił sobie bilet do Rio. Rezultat 8:19.91 jest czasem znacznie lepszym od wymaganego minimum – 8:28.00.

Na bardzo nietypowej imprezie jeżeli chodzi o walkę o Igrzyska, ponieważ podczas akademickich mistrzostw Polski w Łodzi, minimum wypełnił nasz brązowy medalista z mistrzostw świata w Berlinie w roku 2009 – Sylwester Bednarek. Zaliczona próba na wysokości 2.29m zbliżyła go do Rio, jednak jeszcze nie zapewniła biletu do Brazylii, gdyż Sylwester w ostatnich latach nie był medalistą mistrzostw Polski i w związku z tym taki wynik musi zostać powtórzony.