Fot. Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / NEWSPIX.PL
24.07.2015, Londyn, lekka atletyka, Diamentowa Liga, 3000 m, Bernard Lagat (USA), Sainsbury’s Anniversary Games, Diamond league, athletics, fot. Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / NEWSPIX.PL
Kolejne zmiany w końcowej klasyfikacji na 5000 metrów
Sporo zamieszania było po finałowym biegu na 5000 metrów. Najpierw zdyskwalifikowano trzech zawodników, co spowodowało zmiany na podium, a później pozytywnie rozpatrzono protest dwóch z nich.
Dyscyplinę wspiera:
Jarosław Więcławski
21 sierpień, 2016 13:10

Jako pierwszy linię mety przekroczył Brytyjczyk Mo Farah. Drugie miejsce w wyścigu zajął reprezentujący USA Paul Kipkemoi Chelimo, a trzecie Hagos Gebrhiwet z Etiopii. Już po wyścigu za przepychanki zdyskwalifikowano Chelimo oraz czwartego Muktara Edrisa z Etiopii i piątego Kanadyjczyka Mohammeda Ahmeda. Po tej decyzji na drugi stopień podium przesunął się Gebrhiwet, a na trzecie Bernard Lagat. Biegacze odwołali się od decyzji. Sędziowie przywrócili wyniki Chelimo oraz Ahmeda, ale nie ugięli się w sprawie Edrisa.

Ostatecznie żaden z zawodników, który dobiegł na metę w pierwszej trójce, nie stracił swojego medalu. Przez chwilę na podium był Lagat, ale ostatecznie utytułowany biegacz został sklasyfikowany na piątej pozycji.