Fot. fivb.org
kolobrzo
Fot. fivb.org
Kolejny świetny występ siatkarek. Kołosińska i Brzostek w 1/8 finału
Kinga Kołosińska i Monika Brzostek wygrały drugie spotkanie w grupie A. W dwóch setach pokonały Rosjanki Ekaterinę Birlovą i Eugenię Ukolovą.
Jarosław Więcławski
9 sierpień, 2016 19:01

Spotkanie było wyrównane, ale od początku lepiej spisywały się Polki. Wypracowaną na początku przewagę udało im się szczęśliwie dowieźć do końca, choć w końcówce nie brakowało nerwów. Po przerwie na żądanie Kołosińskiej i Brzostek udało się znów wypracować dwa punkty przewagi. Dwie piłki setowe wystarczyły, aby wygrać tę partię. Skończyło się na wyniku 21:19.

Dobrą passę udało się powstrzymać w kolejnej rundzie. Rosjanki już na samym początku musiały wziąć czas, bo zupełnie sobie nie radziły z dobrze spisującymi się Polakami. Kołosińska i Brzostek znów przeważały, a dobrą grę odzwierciedlał wynik. Podobnie jak w pierwszym secie, nerwowo zrobiło się w samej końcówce. Znów pomogła przerwa. Po niej nasze zawodniczki wypracowały sobie trzypunktową przewagę – 20:17. Pierwszej piłki meczowej nie wykorzystały. Drugiej nie musiały, bo w polu zagrywki pomyliła się Rosjanka.

Nasze reprezentantki dzięki zwycięstwu zapewniły sobie awans do 1/8 finału turnieju olimpijskiego.