Fot. FIVB
SOCHI, RUSSIA - MAY 05: during day 3 of FIVB Sochi Open presented by VTB  on May 5, 2016 in Sochi, Russia. (Photo by Oleg Nikishin/Getty Images for FIVB)
Fot. FIVB
Kołosińska i Brzostek zaczęły od zwycięstwa
Kinga Kołosińska i Monika Brzostek w sposób wymarzony rozpoczęły olimpijską rywalizację w siatkówce plażowej. Podobnie jak ich koledzy z reprezentacji - para Kantor/Łosiak - wygrały pierwsze spotkanie. 2-1 pokonały Amerykanki Brooke Sweat i Lauren Fendrick.
Tomasz Więcławski
7 sierpień, 2016 16:59

Polki w pierwszym secie grały bardzo nerwowo. Często myliły się w przyjęciu, co bardzo utrudniało im grę. Do tego Amerykanki popisywały się raz po raz świetnymi obronami, a ich kontry były bardzo skuteczne.  Grę na Copacabanie mocno utrudniał silny wiatr. Amerykanki wygrały 21-14.

Zgoła odmiennie wyglądał set drugi. Nasze dziewczyny szybko odskoczyły na kilka punktów i kontrolowały przebieg spotkania. Monika Brzostek rewelacyjnie serwowała, a na siatce dominowała Kinga Kołosińska. Polki zapłaciły frycowe w pierwszym secie, ale wyglądały na niezwykle pewne siebie i skoncentrowane. W przerwie między partiami nie było nerwowości. Przełożyło się to na siatkówkę plażową na naprawdę wysokim poziomie w wykonaniu naszych pań. Końcowy wynik set brzmiał 21-13.

W tie-breaku Polki nie dały rywalkom szans. Były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła – atakowały mocno, kiwały, popisywały się nieszablonowymi zagraniami. Pierwszy w historii mecz naszych reprezentantem w żeńskim turnieju siatkówki plażowej został wygrany. Zakończyła go punktowym blokiem Kinga Kołosińska. Oby w kolejnych grupowych spotkaniach nasze dziewczyny zaprezentowały się równie imponująco.

Kołosińska/Brzostek – Fendrick/Sweat 2-1 (14:21, 21:13, 15:7)