Fot. FIVB.
Łosiak
Fot. FIVB.
Komplet zwycięstw Kantora i Łosiaka w fazie grupowej World Tour Finals
Piotr Kantor oraz Bartosz Łosiak odnieśli drugie zwycięstwo i z pierwszego miejsca w grupie C awansowali do ćwierćfinału rozgrywanych w Toronto finałów cyklu World Tour w siatkówce plażowej.
Tomasz Kawczyński
17 wrzesień, 2016 11:44

Polacy w dwóch setach pokonali Kanadyjczyków Josha Binstocka i Sama Schachtera (do 20 i 16). Nasz duet nieco problemów miał jedynie w pierwszej partii. Gospodarzom po serii zdobywanych punktów zagrażali Kantorowi i Łosiakowi, ale nie dali rady wydrzeć im zwycięstwa. W drugim secie przewaga „Biało-czerwonych” nie podlegała już dyskusji.

Wygrana w grupie pozwoliła Polakom na bezpośredni awans do 1/4 finału. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie ich przeciwnikiem. Wyłoni go pojedynek Ben Saxtona/Chaima Schalka (Kanada) z Alexandrem Brouwerem/Roberte Meeuwsenem (Holandia).

Poza Kantorem i Łosiakiem w ćwierćfinale są już Alison/Bruno Schmidt (Brazylia), John Hyden/Tri Bourne (USA) oraz Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš (Łotwa).

Drugi nasz duet w Swatch FIVB World Tour Finals – Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel – już wcześniej rozegrał oba mecze grupowe. Jedna wygrana pozwoliła mu na zajęcie drugiej pozycji. W 1/8 finału Polaków czeka rywalizacja z Binstockiem i Schachterem.

W turnieju kobiet wyłoniono już natomiast półfinalistki. Dalej grają Talita Antunes/Larissa França (Brazylia), Isabelle Forrer/Anouk Vergé-Dépré (Szwajcaria), Joana Heidrich/Nadine Zumkehr (Szwajcaria) oraz Laura Ludwig/Kira Walkenhorst (Niemcy).