Fot. FIVB
GetImage (3)
Fot. FIVB
Kurek rozbił Chińczyków
Spójrzmy na mecz z Chinami od strony statystyk. Te wskazują jednoznacznie, że byliśmy lepsi w każdym elemencie gry. Nawet niewymuszonych błędów popełniliśmy więcej niż rywale. Znów doskonale graliśmy blokiem, który przyniósł nam 12 punktów. Najwięcej punktów w naszym zespole zdobył Bartosz Kurek - 22.
Tomasz Więcławski
1 czerwiec, 2016 13:17

Poza Kurkiem dobrze punktowali Michał Kubiak – 15 punktów, Marcin Możdżonek i Mateusz Mika po 12 oczek oraz Karol Kłos 9. Kurek źle rozpoczął mecz, ale później atakował bardzo skutecznie. Ostatecznie zakończył mecz z 19 skutecznymi atakami na 33 próby. Doskonały procent skończonych ataków miał Mateusz Mika – grający w 3 setach, który zdobył punkty po 11 z 13 ataków. Nasz kapitan Michał Kubiak zdobył w ataku 12 punktów. Próbował 23 razy.

Ale to on był najskuteczniejszy w bloku. Zdobył dzięki temu elementowi 3 punkty. Po dwa dołożyli Kłos i Możdżonek. W polu serwisowym zapunktowali Kurek (2 oczka) oraz Grzegorz Łomacz i Marcin Możdżonek – po jednym. Ten ostatni serwował jednak bardzo efektywnie, o czym świadczy fakt, że wykonywał ten element aż 22 razy.

Polacy oddali 32 punkty rywalom po własnych błędach. Dzięki błędom Chińczyków wzbogacili się o 27 punktów. Warto zauważyć, że znów doskonale funkcjonował nasz blok, który przyniósł dziś „biało-czerwonym” 12 punktów. W ataku nasza przewaga też była wyraźna. Wygraliśmy w tym elemencie 68 do 56.