FOT. KRYSTYNA PACZKOWSKA/PRZEGLAD SPORTOWY/NEWSPIX.PL
WROCLAW 07-11-2014
POZEGNANIE ZE SPORTEM RENATY MAUER-ROZANSKIEJ - STRZELECTWO
NZ  RENATA MAUER ROZANSKA/ ZLOTA I BRAZ /- MIROSLAW RZEPKOWSKI / SREBRO/ - JOZEF TRACZ /BRAZ/ WSZYSCY ATLANTA 1996
FOT KRYSTYNA PACZKOWSKA/PRZEGLAD SPORTOWY/NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. KRYSTYNA PACZKOWSKA/PRZEGLAD SPORTOWY/NEWSPIX.PL
Legenda polskiego strzelectwa
W 2000 roku Renata Mauer-Różańska była główną faworytką na zdobycie złota olimpijskiego w strzelaniu z karabinu pneumatycznego. Przecież broniła tytułu w tej konkurencji. Skończyło się na dopiero 15. miejscu, niektórzy przestali wierzyć w to, że jeszcze osiągnie jakiś sukces, ale ona po raz kolejny udowodniła, że jest żywą legendą.
Rafał Wiśniewski
27 czerwiec, 2016 14:00

 

Przełamała się w najmniej spodziewanym momencie – wywalczyła złoty medal w konkurencji strzelania w trzech postawach. A główną pretendentką do tytułu mistrzowskiego nie była. Jednak już wcześniej nieraz udowadniała swój niezwykły talent. Pierwszy medal mistrzostw świata zdobyła w 1990 roku w Moskwie, jako 21-latka. Przypadł jej w udziale srebrny medal w konkurencji karabinu pneumatycznego na dystansie 10 metrów. W tej specjalności na światowym czempionacie na podium stawała jeszcze dwukrotnie. Zdobyła odpowiednio brąz i srebro w 1994 i 1998 roku. Najlepsze momenty w karierze przeżywała na amerykańskich Igrzyskach w 1996 roku. Oprócz złota w swojej koronnej konkurencji – strzelanie z karabinu pneumatycznego z odległości 10 metrów , dołożyła jeszcze brązowy krążek w karabinie sportowym – trzy postawy. Wystąpiła również w Barcelonie i w Atenach, ale opuszczała zawody bez zdobyczy medalowych.

Jest absolwentką studiów licencjackich na Wydziale Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz magistrem zarządzania i marketingu, które ukończyła również tam. W 2006 roku została nauczycielem akademickim na wrocławskiej AWF, a później w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu