fot. Robert Urbanek/ fanpage
robert_urbanek_fanpage
fot. Robert Urbanek/ fanpage
LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej: Świetne występy Polaków
Bezsprzecznie najważniejszym wydarzeniem LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej był nowy rekord świata Anity Włodarczyk. Pozostali biało-czerwoni również pokazali się z bardzo dobrej strony.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
28 sierpień, 2016 19:52

Na stadionie PGE Narodowym w Warszawie pojawili się czołowi polscy lekkoatleci. O zwycięstwo walczyli zarówno medaliści z Rio De Janeiro – Anita Włodarczyk jak i Piotr Małachowski, ale również Ci którym konkursy w Brazylii zupełnie nie wyszły jak np. Konradowi Bukowieckiemu czy też Pawłowi Fajdkowi.

Wśród dyskoboli niespodziankę sprawił Robert Urbanek, który z wynikiem 63,80 zakończył konkurs na pierwszym miejscu. Drugi był Estończyk Gerd Kanter (63,69), zaś dopiero trzeci faworyzowany Małachowski (63,60). Zawodnik urodzony w Żurominie swoje pierwsze dwie próby spalił. Dopiero kolejna była udana, jednak 60,93 dało mu trzecie miejsce. Małachowski systematycznie poprawiał się, lecz na wyższą pozycję to było zbyt mało.

Bezkonkurencyjna w pchnięciu kulą była Paulina Guba. 25-latka już po pierwszej próbie (16,89) wskoczyła na pozycję liderki, której nie oddała aż do końca konkursu. Ostatecznie Guba zakończyła rywalizację z wynikiem 17,57 wyprzedzając reprezentującą Niemcy Lenę Urbaniak (16,99) i Klaudię Kardasz (16,74) z KS Podlasie Białystok.

Paweł Wojciechowski jako jedyny tyczkarz zaliczył wysokość 5,65m. Za zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz uplasowali się Piotr Lisek i Kanadyjczyk Shawnacy Barber (5,55).

Niezadowolona po występie w Rio Kamila Lićwinko dziś nie pozostawiła nadziei swoim rywalkom. W swojej najlepszej próbie Lićwinko pokonała 1.93m. Polka chciała pokonać wysokość dwóch metrów, ale nie udało się jej to. Za Lićwinko uplasowały się Swietłana Radziwił i Julia Lewczenko. Wśród panów na najniższym stopniu podium wylądował Sylwester Bednarek (2.25m).

W biegu na 100 metrów kobiet na trzecim miejscu finiszowała Anna Kiełbasińska (11,49). Wygrała Brytyjka Dina Asher-Smith (11,28).

Bacznie obserwowany był też konkurs rzutu młotem panów. Plamę po występie w Brazylii zmazał Paweł Fajdek, który z najlepszym wynikiem w tym roku (82,47) wyprzedził brązowego medalistę z Rio Wojciecha Nowickiego (76,58).

Ze świetnej strony zaprezentował się kończący karierę Tomasz Majewski. Wynik 21,08 dał mu drugą pozycję za Nowozelandczykiem Tomem Walshem (21,48). Trzeci był Konrad Bukowiecki (20,82).