Fot. nadesłane
IMG_4107
Fot. nadesłane
Mali lekkoatleci, wielkie emocje. Finał „Nestlé Cup 2016” już za nami!
2–3 września w Toruniu miało miejsce wielkie święto młodych lekkoatletów. Dzieci uczestniczące w programie „Lekkoatletyka dla każdego!” (LDK!) wzięły udział w mityngu lekkoatletycznym „Nestlé Cup 2016”. Młodych lekkoatletów dopingowali znani i utytułowani zawodnicy, m.in. Maria Andrejczyk, Anna Jagaciak i gość specjalny złota medalistka olimpijska, wioślarka Magdalena Fularczyk-Kozłowska.
Dyscyplinę wspiera:
Redakcja
4 wrzesień, 2016 20:06
Na Miejskim Stadionie im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu wystąpiło ponad 500 młodych zawodniczek i zawodników – ze szkół podstawowych i gimnazjalistów. Uczestnicy Finału „Nestlé Cup” to najlepsi zawodnicy spośród 6500 dzieci, które w maju wzięły udział w eliminacjach na poziomie regionów.

To dla mnie niezwykłe wyróżnienie, że jako młoda zawodniczka zostałam poproszona o udział w projekcie i objęcie roli Ambasadora. Bardzo się cieszę z tego, że tak wiele dzieci garnie się do sportu. Najbardziej zaskoczyło mnie, jak bardzo cieszy je sam fakt startu i uczestnictwa. Okazuje się, że my, starsi koledzy, wciąż możemy się czegoś od nich nauczyć – powiedziała Ambasador programu LDK! Maria Andrejczyk, czwarta w rzucie oszczepem na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich. Obok niej Ambasadorami LDK! są także Piotr Małachowski i Anna Jagaciak.

Mityng w Toruniu to ukoronowanie całorocznych trudów uczestników programu Lekkoatletyka dla każdego! Program realizowany jest od września 2014. Jego celem jest promocja aktywności fizycznej i edukacja w zakresie prawidłowego odżywiania u dzieci i młodzieży.

Włączyliśmy się w realizację programu Lekkoatletyka dla każdego!, ponieważ bardzo zależy nam na promocji ruchu i aktywności fizycznej wśród dzieci. Wzbogacamy więc program LDK! o elementy dotyczące zasad prawidłowego żywienia, gdyż wiemy, jak ważna jest edukacja w tym zakresie już od najmłodszych lat. Dzięki temu dzieci objęte programem poznały zasady prawidłowego odżywiania. Ponadto w tym roku obchodzimy 150-lecie naszego istnienia, a Nestlé Cup jest doskonałą okazją do świętowania tej rocznicy – mówi Simon Smith, Prezes Nestlé Polska.

W roku 2016 w programie odbyło się już prawie 700 imprez z najmłodszymi dziećmi i ponad 30 edycji zawodów dla starszych klas szkoły podstawowej i dla gimnazjum – dodał Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Finał „Nestlé Cup 2016” był poprzedzony wieloma atrakcjami. Jedną z nich była lekcja wf-u w jednej z toruńskich szkół, którą poprowadził złoty medalista olimpijski z Sydney – Szymon Ziółkowski.
Program Lekkoatletyka dla każdego! realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i Nestlé Polska, przy wsparciuMinisterstwa Sportu i Turystyki i PKN Orlen.

Wszelkie informacje o programie: www.lekkoatletykadlakazdego.pl.

Fotogaleria: