Fot. Paweł Pietranik / newspix.pl
wc
Fot. Paweł Pietranik / newspix.pl
Mamy kolejną przepustkę do Rio
Polacy formę budują stopniowo – ze spotkania na spotkanie jest lepiej. Adam Cwalina i Przemysław Wacha awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Europy gładko rozprawiając się z austriacką parą. Z turniejem pożegnał się Adrian Dziółko.
Jarosław Więcławski
28 kwiecień, 2016 23:21
W kategoriach: Aktualności Badminton

Debel pokonał Dominika Stipitsa oraz Romana Zirnwalda w dwóch krótkich setach. W pierwszym rywale zdobyli 13 punktów, a w kolejnym tylko 6. Tym samym polscy zawodnicy zapewnili sobie awans do turnieju olimpijskiego. – Był to naprawdę długi i wyczerpujący sezon, w którym rozegraliśmy 30 turniejów – napisali badmintoniści na swoim profilu na Facebooku. Walczymy wciąż o medale na Mistrzostwach Europy we Francji ale już teraz chcieliśmy podzielić się z Wami tą dobrą informacją. Projekt Rio zakończył się sukcesem dzięki pomocy wielu ludzi.

Na długiej liście osób, którym zawodnicy składają podziękowania znalazł się m.in. Polski Związek Badmintona oraz żony, dzieci i rodziny za wsparcie i wyrzeczenia w ciągu tych lat.

W ćwierćfinale Cwalina i Wacha zmierzą się z rosyjską parą Vladimirem Ivanowem oraz Ivanem Sozonovem. Rywale są rozstawieni z numerem 1, więc czeka ich bardzo trudne spotkanie. Z turniejem w 1/8 finału pożegnał się Dziółko. Polak przegrał z Duńczykiem Viktorem Axelsenem 0:2 (14:21, 14:21).