Fot. European Canoe Association
canoe
Fot. European Canoe Association
ME w kajakarstwie górskim: Kanadyjkarze na piątkę
Obie polskie osady dostały się do finału ME, ale tym razem nie zdobyliśmy medalu. Bliżej podium byli bracia Filip i Andrzej Brzezińscy, który w Liptowskim Mikulaszu zajęli piątą pozycję.
Jarosław Więcławski
15 maj, 2016 13:31

W półfinale C2 para zajęła dziewiątą lokatę. Do finału awansowało dziesięć zespołów. W decydującym przejeździe panowie startowali jako drudzy i długo utrzymywali się na podium. Dopiero dwie ostatnie pary zepchnęły ich z trzeciego miejsca. Mistrzami Europy zostali Tomas Kucera i Jan Batik ze Słowacji.

W półfinale nieźle spisała się Natalia Pacierpnik. Szósty wynik budził nadzieję przed decydującym występem. Niestety w finale było znacznie gorzej. Kajakarka zajęła ostatnią, dziesiątą pozycję. Mistrzynią Europy została Melanie Pfeifer z Niemiec.

Dziś rozegrane jeszcze zostaną zawody drużynowe, w których wystartują dwie nasze drużyny: damska w K1 (Joanna Mędoń, Natalia Pacierpnik i Klaudia Zwolińska) i męska w C2 (Piotr Szczepański/ Marcin Pochwała, Filip Brzeziński/ Andrzej Brzeziński i Michał Wiercioch/ Grzegorz Majerczak).