facebook Kajakarstwo Górskie AZS-AWF Kraków
kajakarstwo_gorskie_azs_awf_kraków
facebook Kajakarstwo Górskie AZS-AWF Kraków
ME w kajakarstwie górskim: srebro dla kanadyjkarzy!
Wspaniały występ naszych kanadyjkarzy na mistrzostwach Europy w słowackim Liptowskim Mikulaszu. Reprezentacja w składzie Przemysław Plewa, Igor Sztuba i Grzegorz Hedwig wywalczyła srebro w drużynowej konkurencji C1.
Karol Żebrowski
14 maj, 2016 21:19

Wśród dziesięciu startujących reprezentacji, Polacy okazali się gorsi tylko od gospodarzy – Słoweńców. Za naszymi plecami uplasowali się Brytyjczycy.

Był to jedyny medal jaki udało się dzisiaj wywalczyć naszym reprezentantom. Zarówno Grzegorz Hedwig jak i Maciej Okręglak o których pisaliśmy tutaj, nie zdołali powalczyć o krążki indywidualnie. Hedwig utrzymał swoją pozycję z półfinałów i rywalizację zakończył na siódmym miejscu. Zdecydowanie nie poszło Maćkowi Okręglakowi, który po bezbłędnym przejeździe w 1/2, w finale zaliczył aż sześć karnych punktów i ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu.

Jutro ostatni dzień zmagań na Słowacji. O medale powalczą kolejne nasze drużyny – damska w K1 (Joanna Medon, Natalia Pacierpnik i Klaudia Zwolińska) i męska w C2 (Piotr Szczepański/ Marcin Pochwała, Filip Brzeziński/ Andrzej Brzeziński i Michał Wiercioch/ Grzegorz Majerczak).