Fot. fanpage Alicji Tchórz
alicja_tchorz_facebook
Fot. fanpage Alicji Tchórz
ME w Londynie: Alicja Tchórz i Anna Dowgiert w finałach
Popołudniowa sesja pierwszego dnia pływackich mistrzostw Europy przyniosła nam kolejne wiadomości o występach naszych reprezentantów. Do finałów awansowały Alicja Tchórz i Anna Dowgiert.
Karol Żebrowski
17 maj, 2016 8:21

Dla Alicji wynik osiągnięty w półfinale 200 metrów stylem grzbietowym (2:11.63) był najlepszym rezultatem w tym sezonie. W dniu jutrzejszym będzie jednak bardzo ciężko o medale, gdyż Polka do finału zakwalifikowała się z siódmym czasem. Być może jednak uda się wywalczyć olimpijską kwalifikacje. Minimum wyznaczone przez Polski Związek Pływacki wynosi 2:10,60.

Podobnie jest w przypadku Ani Dowgiert, która również do finału przystąpi z siódmym czasem. W półfinale 50 metrów motylkiem osiągnęła czas 26.10.

Nie udało się poprawić wyniku z półfinału świeżo upieczonemu olimpijczykowi Filipowi Zaborowskiemu, o którego kwalifikacji pisaliśmy tutaj. Filip zajął szóste miejsce z czasem 3:49.30, a nowym mistrzem na 400 metrów stylem dowolnym został Włoch Gabriele Detti.

Ze słabej strony w swoim półfinale 100 metrów stylem grzbietowym zaprezentowali się Radosław Kawęcki i Tomasz Polewka. Obaj startowali w drugiej batalii o finał i zajęli odpowiednio ósme i szóste miejsce. Szczególnym zaskoczeniem jest słaby występ Kawęckiego, który jest wicemistrzem świata na tym dystansie z roku 2014.

W finale nie zobaczymy też Oskara Krupeckiego, który był ostatni w swoim półfinale z czasem 24.13.