Fot. fanpage Alicji Tchórz
alicja_tchorz_facebook
Fot. fanpage Alicji Tchórz
ME w Londynie: Mocno obsadzone półfinały
Czterech Polaków popłynie w wieczornych półfinałach na pływackich mistrzostwach Europy w Londynie. O awans do finału powalczą Konrad Czerniak, Paweł Korzeniowski, Radosław Kawęcki oraz Alicja Tchórz.
Jarosław Więcławski
20 maj, 2016 18:27
W kategoriach: Aktualności Pływanie

Bardzo dobrze pływacy spisali się na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Korzeniowski miał trzeci czas w eliminacjach (52,46), a obrońca tytułu – Czerniak – czwarty (52,48). Dalej nie popłynie Oskar Krupecki, który co prawda miał dziesiąty czas, ale w kolejnej rundzie mogli wystartować tylko dwaj reprezentanci z jednego kraju. Kawęcki w rywalizacji na 200 m stylem grzbietowym osiągnął drugi rezultat, co dobrze rokuje przed kolejnymi startami. Z czternastym czasem do półfinału awansowała Alicja Tchórz (50 m stylem grzbietowym).

Przez eliminację nie przebrnęli pozostali nasi reprezentanci. Na 200 metrów stylem dowolnym najwyżej uplasowała się Diana Sokołowska – zajęła 31. miejsce. Na 1500 metrów kraulem Milena Karpisz zajęła 10. pozycję, a Paulina Piechotą była 13. Nie powiodło się także Marcinowi Tarczyńskiemu, który startował na tym samym dystansie, co Kawęcki.

Walkę o finał Polacy rozpoczną o godzinie 19. Pierwsi popłyną Korzeniowski i Czerniak. Bliżej końca wieczornej sesji w półfinale zaprezentują się Tchórz i Kawęcki.