Fot. milanworldcanoesprint.com
milan 2015
Fot. milanworldcanoesprint.com
ME w Moskwie: Siedem finałów, ale bez medalu
Pierwszego dnia, w którym w Rosji walczono o podium, żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się na nim stanąć. Dwie osady zajęły piątą pozycję.
Jarosław Więcławski
25 czerwiec, 2016 16:48
W kategoriach: Aktualności Kajakarstwo

Dzień od zajęcia trzeciego miejsca w finale zaczęli Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski, ale był to finał B. Para zajęła w mistrzostwach dwunaste miejsce. Potem było lepiej. Na szóstej pozycji zmagania w Moskwie w C1 na 1000 metrów zakończył Tomasz Kaczor. Jedną lokatę niżej w finale K1 na tym samym dystansie uplasował się Rafał Rosolski.

Piąte miejsce w ME zajęły Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek w K2 na 1000 metrów oraz czwórka Dominika Włodarczyk, Julia Lis, Anna Puławska i Martyna Lisiecka na 500. W obu wyścigach zmagania rozpoczęły się jednak już od finału. Podobnie było w C2 kobiet na 500 metrów, gdzie szóste miejsce zajęły Dorota Borowska i Magda Stanny.

Na siódmej pozycji mistrzostwa zakończyli Mateusz Kamiński i Michał Kudła w C2 na 1000 metrów. To samo miejsce zajęli Martin Brzeziński, Patryk ŚwitalskiBartosz Stabno i Norbert Kuczyński w K4 na o połowie krótszym dystansie.

Jutro kolejni nasi zawodnicy i zawodniczki mogą powalczyć o medal, a po dobrych występach w kwalifikacjach mamy powody do optymizmu.