Fot. Facebook
lipiarska-pałka
Fot. Facebook
ME w Nottingham: Marzec ustrzelił siódemkę
Polacy nie przywiozą z Anglii medali. Najwyżej sklasyfikowany został Paweł Marzec, który dotarł do ćwierćfinału. Pozostali zawodnicy odpadli na wcześniejszym etapie zmagań.
Jarosław Więcławski
26 maj, 2016 20:31
W kategoriach: Aktualności Łucznictwo

Polacy nie przywiozą z Anglii medali. Najwyżej sklasyfikowany został Paweł Marzec, który dotarł do ćwierćfinału. Pozostali zawodnicy odpadli na wcześniejszym etapie zmagań.

Wczoraj pisaliśmy o porażce w pierwszej rundzie Kacpra Sierakowskiego. Na 1/16 finału zmagania zakończył Sławomir Napłoszek, który w pierwszym dziś pojedynku przegrał z Włochem Davidem Pasqualucci 0:6. Na tym etapie Marzec wyeliminował Niemca Floriana Floto, pokonując go 6:2. W walce o czołową ósemkę Polak pokonał Holendra Sjefa van den Berga. Niestety w ostatnim pojedynku łucznik uległ rywalowi z Wielkiej Brytanii. Patrick Houston wygrał 6:2.

W 1/16 finału naprzeciwko siebie stanęły dwie Polki. Karina Lipiarska-Pałka wyraźnie pokonała Natalię Leśniak 6:0. Jeżeli do Rio będzie mogła pojechać tylko jedna nasza zawodniczka, to ten pojedynek może mieć ważne znaczenie przy wyborze łuczniczki. Do najlepszej szesnastki awansowała także Wioleta Myszor, która wygrała z Estonkę Laurą Numsalu 6:2. Obie zwyciężczynie odpadły w kolejnej rundzie. Lipiarska-Pałka w dogrywce przegrała z Ukrainką Veroniką Marchenko 9:10. Myszor nie dała rady Rosjance Innie Stepanovej, przegrywając 4:6.

Równocześnie w Nottingham rozgrywane są kwalifikacje do Rio. Dziś do 1/16 finału awansowała cała trójka: Napłoszek, Sierakowski i Marzec. Ten ostatni musiał wygrać tylko jedno spotkanie, a pozostali walczyli od pierwszej rundy (dwa starcia). Wszystkie spotkania naszych łuczników zakończyły się tym samym wynikiem: wygraną 6:2. Jutro kolejny dzień zmagań o przepustki do Rio.

 

Turniej indywidualny

1/16 finału

Karina Lipiarska-Pałka – Natalia Leśniak 6:0

Wioleta Myszor – Laura Numsalu (EST) 6:2

Paweł Marzec – Florian Floto (NIE) 6:2

Sławomir Napłoszek – David Pasqualucci (ITA) 0:6

 

1/8 finału

Marzec –  Sjef van den Berg (HOL) 6:4

Myszor – Inna Stepanova (ROS) 4:6

Lipiarska-Pałka – Veronika Marchenko (UKR) 5:6 po dogrywce

 

1/4 finału

Marzec – Patrick Houston (GBR) 2:6

 

Mikst

1/8 finału

Lipiarska-Pałka/Myszor – Viktor Ruban/Anastasia Pawłowa (UKR) 2:6

 

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk

1/48

Sierakowski – Gudmundur Gudjonsson (ISL) 6:2

Napłoszek – Pit Klein (LUX) 6:2

1/24

Marzec – Miroslav Duchon (SVK) 6:2

Sierakowski – Fatih Bozlar (TUR) 6:2

Napłoszek – Paul Andre Hagen (NOR) 6:2

 

Jutro

1/16

Marzec – Jonathan Andersson (SWE)

Sierakowski – Matija Mihalić (CRO)

Napłoszek – Gasper Strajhar (SLO)