Fot. Facebook
lucznitwo
Fot. Facebook
ME w Nottingham: Początek na piątkę
Do rywalizacji przystępowała ich szóstka. Do 1/16 finału dotarła piątka, ale już wiadomo, że do kolejnej rundy maksymalnie awansuje czwórka. Na tym etapie zmierzą się ze sobą Karina Lipiarska-Pałka i Natalia Leśniak.
Jarosław Więcławski
25 maj, 2016 21:03
W kategoriach: Aktualności Łucznictwo

Panie pierwszą rundę pokonały bez trudu. Leśniak, która broni tytułu wicemistrzyni Europy, pokonała Białorusinkę Karynę Dziomińską 6:2. Lipiarska-Pałka – zawodniczka, która wywalczyła jedyną do tej pory kwalifikacje łuczników do Rio – poradziła sobie z Cypryjką Eleną Mousikou 7:3. Zwycięstwo odniosła także Wioleta Myszor, eliminując Dunkę Maję Jager. O jej wygranej zadecydował baraż, w którym Polka ustrzeliła dziesiątkę.

Nasze reprezentantki gorzej poradziły sobie w starciu drużynowym. Z reprezentantkami Danii przegrały 0:6 i odpadły już w 1/8 finału. Przed dwoma laty Polki zdobyły brązowy medal. Również panowie w drużynie wypadli słabo, odpadając na tym samym etapie zmagań po porażce z Rosją 2:6. Mistrzostw dobrze nie będzie wspominał przede wszystkim Kacper Sierakowski, który w 1/48 finału przegrał z Czechem Martinem Hamorem 2:6.

Dalej wciąż walczą Sławomir Napłoszek i Paweł Marzec. Pierwszy z nich najpierw pokonał Austriaka Andreasa Gstoettera 6:2. W kolejnej rundzie spotkał się z pogromcą Sierakowskiego. Z Czechem wygrał 7:1. Drugi najpierw wygrał z Islandczykiem Gudmundurem Gudjonssonem 6:0. W 1/24 był lepszy od Cypryjczyka Mimisa El Helali (6:2).

Jutro rozpoczną się także zmagania par mieszanych. W 1/8 finału Marzec i Lipiarska-Pałka spotkają się z Wiktorem Rubanem i Anastazją Pawłową z Ukrainy. Od czwartku w Nottingham rozpoczynają się także równoległe zmagania o wyjazd do Rio, w których biorą udział polscy łucznicy. W 1/48 finału walkę rozpoczną Sierakowski oraz Napłoszek, a w 1/24 Marzec.

Poniżej znajduje się plan spotkań polskich łuczniczek i łuczników na czwartek. W nawiasach uwzględnione zostały rundy, które mają zostać jutro rozegrane.

 

Czwartek, 26.05

Turniej indywidualny (od 1/16 do 1/2)

1/16 finału

Karina Lipiarska-Pałka – Natalia Leśniak

Wioleta Myszor – Laura Numsalu (EST)

Paweł Marzec – Florian Floto (NIE)

Sławomir Napłoszek – David Pasqualucci (ITA)

 

Mikst (od 1/8 do 1/2)

1/8 finału

Lipiarska-Pałka/Myszor – Ruban/Pawłowa (UKR)

 

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk (od 1/48 do 1/24)

1/48

Sierakowski – Gudjonsson (ISL)

Napłoszek – Klein (LUX)

1/24

Marzec – Danila (RUM) lub Duchon (SVK)