facebook Arianny Erigo
arianna errigo facebook
facebook Arianny Erigo
ME w szermierce: Faworytka nie zawiodła. Wciąż bez medali dla Polski
Za nami drugi dzień rywalizacji podczas mistrzostw Europy w szermierce w Toruniu. Tym razem na planszy pojawiły się florecistki, a po nich zaprezentowali się szpadziści.
Karol Żebrowski
22 czerwiec, 2016 12:55
W kategoriach: Aktualności Szermierka

Wśród pań zdecydowaną faworytką była Arianna Erigo. Włoszka to aktualna wicemistrzyni olimpijska, a także wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy. Zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego sprostała roli zdobywając złoto. W wielkim finale Erigo pokonała 15:14 Rosjankę Aidę Szanajewą.

Polskie florecistki w składzie Magdalena Knop, Hanna Łyczbińska, Martyna Jelińska i Martyna Synoradzka zakończyły swoją przygodę z turniejem bardzo szybko. Synoradzka przegrała wszystkie pojedynki w grupie eliminacyjnej, zaś pozostałe odpadły tuż po wyjściu z niej, w 1/32 finału. Najwyżej sklasyfikowana, na 18 miejscu, została Łyczbińska.

Z nieco lepszej strony zaprezentowali się polscy szpadziści. Cała czwórka – Karol Kostka, Radosław Zawrotniak, Mateusz Nycz i Krzysztof Mikołajczyk, wyszła z grupy, a Zawrotniak i Nycz dotarli nawet do najlepszej szesnastki. Niestety, na tym etapie spotkali się z bardzo wymagającymi przeciwnikami, z którymi przegrali. Złoty medal powędrował na szyję Yannicka Borela. Francuz pokonał w finale 15:12 Szwajcara Maxa Heinzera. Brązowe medale otrzymali Bogdan Nikishin oraz Jean-Michel Lucenay – pogromca Mateusza Nycza.