facebook Benedikta Wagnera
facebook Benedikta Wagnera
facebook Benedikta Wagnera
ME w szermierce: Złoto dla Wagnera, dobry występ Ocińskiego
Choć trzeci dzień zmagań mistrzostw Europy na planszach w hali Arena Toruń upłynął dla nas pod znakiem brązowego medalu Renaty Knapik-Miazga, to nie możemy też zapomnieć o środowej rywalizacji szablistów.
Karol Żebrowski
23 czerwiec, 2016 10:49
W kategoriach: Aktualności Szermierka

Zawodnicy tradycyjnie już rozpoczęli od pojedynków w grupach. Wśród 73 uczestników tej części mistrzostw, nie zabrakło także Polaków. Nasz kraj reprezentowali Jakub Ociński, Marcin Koniusz, Mikołaj Grzegorek i Mateusz Godlewski. Niestety, tylko pierwsza dwójka zameldowała się w dalszej fazie turnieju. Grzegorek zdołał wygrać jeden z pięciu pojedynków, zaś Godlewskiemu nie udała się ta sztuka ani razu.

Po walkach 1/64 na placu boju pozostał już tylko jeden biało-czerwony. Marcin Koniusz nie sprostał Hiszpanowi Guillermo Mancheno (13:15) i pożegnał się z zawodami. Zdecydowanie najjaśniejszym punktem naszej kadry był Jakub Ociński. Polak najpierw uporał się z Węgrem Nikolaszem Iliaszem (15:10), a później poradził sobie z Ukraińcem Dmytro Pundykiem (15:11), meldując się wśród najlepszej szesnastki szablistów Europy. Dopiero na tym etapie Kuba musiał uznać wyższość utalentowanego Gruzina Sandro Bazadze (11:15).

Rywalizacja o medale była bardzo zacięta. Ostatecznie nowym mistrzem Europy został Niemiec Benedikt Wagner, który w finale pokonał 15:13 doświadczonego Francuza Vincenta Anstetta. Brązowe medale przypadły Rosjaninom – Alexey`owi Yakimenko i Kamilowi Ibragimovowi.