Fot. MICHAL NOWAK / NEWSPIX.PL
KOELN , HALA LANXESS ARENA  
29.05.2016 
SPORT PILKA RECZNA HANDBALL 
VELUX LIGA MISTRZOW TURNIEJ FINAL FOUR MECZ ZO 3 MIEJSCE 
THW KIEL - PARIS SAINT GERMAIN HANDBALL 
NZ MIKKEL HANSEN ( PSG ) 
FOT MICHAL NOWAK / NEWSPIX.PL 

COLOGNE , LANXESS ARENA 
29.05.2016 
HANDBALL MEN'S 
VELUX EHF CHAMPIONS LEAGUE FINAL FOUR 3RD PLACE GAME 
THW KIEL - PSG HANDBALL 
MICHAL NOWAK / NEWSPIX.PL 
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. MICHAL NOWAK / NEWSPIX.PL
Mikkel Hansen najlepszym graczem olimpijskiego turnieju szczypiornistów
Duńczyk Mikkel Hansen, filar ekipy złotych medalistów, został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju olimpijskiego piłkarzy ręcznych w Rio de Janeiro.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
22 sierpień, 2016 17:49

Lewy rozgrywający PSG zdobył w Rio w ośmiu meczach 54 bramki. Oddał 87 rzutów, co daje skuteczność 62 proc. Z rzutów karnych na 17 prób zdobył 15 bramek. W klasyfikacji najlepszych strzelców ustąpił miejsca jedynie Karolowi Bieleckiemu. Chorąży reprezentacji Polski do siatki rywali trafiał 55-krotnie.

Duńczyk w fazie grupowej prezentował się poprawnie, choć bez większego błysku. Jego drużyna w pierwszej rundzie zanotowała dwie porażki (z Chorwacją i Francją), a z Katarem wygrała tylko jedną bramką.

Najlepszy szczypiornista świata 2011 i 2015 klasę pokazał w najważniejszych spotkaniach w fazie pucharowej. Był najskuteczniejszym graczem swojej ekipy w meczach ze Słowenią, Polską i Francją. W niedzielnym finale rzucił osiem bramek (jedną z karnego), miał cztery asysty oraz dwa przechwyty. Duńczycy niespodziewanie wygrali z “Trójkolorowymi” 28-26 i zostali po raz pierwszy mistrzami olimpijskimi.

W siódemce gwiazd turnieju olimpijskiego znaleźli się jeszcze: Niklas Landin (bramkarz), Uwe Gensheimer (lewoskrzydłowy), Nikola Karabatić (środkowy rozgrywający), Valentin Porte (prawy rozgrywający), Lasse Svan Hansen (prawoskrzydłowy) oraz Cédric Sorhaindo (obrotowy).

Niestety uznania w oczach ekspertów IHF nie znalazł żaden z Polaków. Na pocieszenie pozostaje tylko tytuł króla strzelców dla Bieleckiego oraz ósme miejsce w tej klasyfikacji dla Michała Daszka (33 bramki).