Fot. fivb.org
drzyzga
Fot. fivb.org
Mistrz świata czeka na zmianę trenera reprezentacji
Trwa dyskusja na temat zmiany szkoleniowca w siatkarskiej reprezentacji. Coraz głośniej mówi się o odejściu Stephane’a Antigi, a w roli jego następcy wymienia Raula Lozano. Głos w sprawie zabrał także jeden z reprezentantów Polski – Fabian Drzyzga.
Jarosław Więcławski
20 wrzesień, 2016 15:55
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

Siatkarz w wywiadzie udzielonym Przeglądowi Sportowemu przyznał, że w reprezentacji czas na zmiany. Na pytanie czy powinna nastąpić zmiana na stanowisku trenera kadry odpowiedział: Zdecydowanie tak. Coś się wypaliło. Oczywiście wypowiadam się tylko za siebie, ale wydaje mi się, że większość reprezentantów Polski powie to samo.

Rozgrywający potrzebę zmiany tłumaczy brakiem atmosfery w kadrze. Drzyzga problem kolejnych reprezentacji widzi w selekcjonerach, którzy w pewnym momencie grali tylko podstawowym składem i zapominali o rezerwowych. Widać w tym żal o rolę, jaką odegrał w Rio. Siatkarz nie ukrywa, że wyjazd na IO był dla niego tylko wycieczką.

Po tak odważnych wypowiedziach jednego z mistrzów świata, trudno oczekiwać dalszej dobrej współpracy na linii trener-zawodnik. Wszystko jednak wskazuje na to, że do niej w najbliższym czasie już nie dojdzie, a los trenera Antigi z dnia na dzień zdaje się coraz bardziej przesądzony.