Fot. Sport/European Athletics
Miguel Angel Lopez
Fot. Sport/European Athletics
Mistrz świata z Pekinu chce iść w ślady Roberta Korzeniowskiego
Miguel Ángel López – najlepszy w chodzie na 20 km podczas ubiegłorocznych MŚ w Pekinie – zdecydował się na start na obu dystansach olimpijskich w Rio de Janeiro. Jedynym, który wygrał na 20 i 50 km podczas najważniejszej imprezy był w Sydney Robert Korzeniowski.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
12 maj, 2016 13:35
W kategoriach: Aktualności Lekkoatletyka

27-latek startował na igrzyskach w Londynie, gdzie zajął piąte miejsce na 20 km. Poza złotym medalem z Pekinu, w dorobku ma jeszcze brąz z MŚ w Moskwie (2013) oraz złoto wywalczone na ME w Zurychu (2014). Na dłuższym dystansie nie startował jeszcze na imprezie mistrzowskiej. W tym roku wziął udział w chodzie na 50 km w Motril (28 lutego). Uzyskał tam swój rekord życiowy.

Hiszpanię na 50 km będzie również reprezentował 46-letni Jesús Ángel García, dla którego będą to już siódme igrzyska (nigdy nie zdobył medalu, najbliżej był w Pekinie, gdy zajął czwarte miejsce). W historii olimpijskiego chodu ten kraj, choć zalicza się do światowej czołówki, ma w dorobku tylko jedno złoto. W 1992 roku na własnym terenie wywalczył je na 20 km Daniel Plaza.

W Rio najpierw zostanie rozegrana rywalizacji w chodzie sportowym na 20 km (12 sierpnia), tydzień później zawodnicy pójdą na 50 km. Mistrzami w Pekinie byli Chińczyk Chen Ding oraz Rosjanin Siergiej Kirdiapkin.