Fot. Paweł Skraba.
PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS
PEKIN, STADION OLIMPIJSKI
DZIEN SZOSTY (CZWARTEK) MISTRZOSTW SWIATA - SESJA PORANNA
N/Z ELIMINACJE SKOKU O TYCZCE - KAMILA LICWINKO
27/08/2015
LEKKOATLETYKA PEKIN MISTRZOSTWA SWIATA LEKKA STADION ZAWODY
WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
Fot. Paweł Skraba.
Mocna siódemka na Diamentową Ligę
Silna polska reprezentacja w czwartkowy wieczór zaprezentuje się w stolicy Norwegii. W Oslo wystąpią m.in. dwaj polscy kulomioci – Konrad Bukowiecki oraz Tomasz Majewski.
Dyscyplinę wspiera:
Jarosław Więcławski
8 czerwiec, 2016 13:47
W kategoriach: Aktualności Lekkoatletyka

Pierwszy z nich będzie debiutantem w zawodach Diamentowej Ligi. Dwukrotny mistrz olimpijski może zrewanżować się młodszemu koledze za porażkę w Bydgoszczy. Ciekawe jak nasi lekkoatleci zaprezentują się na tle światowej czołówki. Również dwóch Polaków wystartuje w konkursie skoku o tyczce. Paweł Wojciechowski będzie rywalizował z Robertem Soberą. W ostatnim pojedynku górą był ten drugi. Obaj mają okazję poprawić swoje tegoroczne rezultaty, którym jeszcze daleko do tych z ich najlepszych występów.

Ponadto w Oslo zaprezentują się jeszcze Kamila Lićwinko w skoku wzwyż oraz Patryk Dobek w biegu na 400 metry przez płotki. Ostatnią konkurencją rozgrywaną podczas mityngu będzie bieg na jedną mile, w którym wystąpi Sofia Ennaoui.

Siódme zawody z cyklu Diamentowej Ligi będą dobrą okazją do potwierdzenia wysokiej formy. Wcześniej z dobrej strony w kilku zawodach pokazywali się inni nasi lekkoatleci. Angelika Cichocka i Adam Kszczot byli najlepsi w mityngu w Bellinzonie. W tym samym miejscu na ponad 80-metrową odległość oszczep posłał Kacper Oleszczuk. To już piąty nasz oszczepnik, który legitymuje się takim wynikiem w tym roku. W Ratyzbonie najlepsza na dystansie 1500 metrów była Danuta Urbaniak. Samą siebie przechodzi z kolei Anita Włodarczyk, która rzucając młot na odległość 76,61 podczas mityngu w Montreuil wygrała 23. zawody z rzędu.

Transmisję z Diamentowej Ligi będzie można obejrzeć w Polsacie Sport Extra. Początek relacji o godzinie 20.