fanpage Kacpra Majchrzaka
fanpage Kacpra Majchrzaka
fanpage Kacpra Majchrzaka
MP w Szczecinie: Kawęcki i Polewka z minimum, Majchrzak z rekordem!
Za nami drugi dzień pływackich mistrzostw Polski, które odbywają się w Szczecinie.
Karol Żebrowski
28 maj, 2016 20:20
W kategoriach: Pływanie

Co prawda sobota nie była tak szczęśliwa, jeżeli chodzi o minima, jak piątek, o czym pisaliśmy tutaj, ale nie można powiedzieć, że dzisiejsze zmagania na pływalni w stolicy województwa zachodniopomorskiego nie przyniosły emocji.

Polska reprezentacja zyskała kolejnego zawodnika, który będzie rywalizował podczas najważniejszej imprezy czterolecia na basenach w Rio. Chodzi o Tomasza Polewkę. Zawodnik AZS AWF Katowice został wicemistrzem Polski na 100 metrów stylem grzbietowym i z czasem 54.29 zapewnił sobie minimum (54.36).

Złotym medalistą na tym dystansie został Radosław Kawęcki (54.13), który również poleci do Brazylii. Dla Kawęckiego to druga kwalifikacja olimpijska – pierwszą wywalczył na 200 metrów grzbietem podczas mistrzostw Europy w Londynie.

Ogromne powody do radości sprawił sobie Kacper Majchrzak, który na 200 metrów stylem dowolnym pobił siedmioletni rekord Polski należący do Pawła Korzeniowskiego. Pływak Warty Poznań ukończył ten dystans z czasem 1:46.46, a dotychczasowy najlepszy wynik osiągnięty przez Polaka wynosił 1:46.59. Kacprowi taki czas dał oczywiście tytuł mistrza Polski. Za jego plecami uplasował się… Korzeniowski (1:48.75).

Na koniec drugiego dnia miły prezent sprawiła sobie sztafeta 4×100 metrów dowolnym AZS AWF Katowice I w składzie: Maciej Falaciński, Rafał Bugdol, Michał Poprawa, Konrad Czerniak, która czasem 3:19.77 również poprawiła siedmioletni rekord Polski należący dotychczasowo do Warschau PZP (3:21.03).