Strona 2 z 8

Rywalizacja o wyjazd na IO w K1  w kajakarstwie górskim była najbardziej zacięta. Maciej Okręglak w drodze do Rio pokonał wicemistrza świata Mateusza Polaczyka oraz Dariusza Popielę. Po takim początku można było się sporo spodziewać. Niestety skończyło się już w eliminacjach, na 18. pozycji. Polak pokonał tylko reprezentanta Chin, Nigerii i Wysp Cooka. Nie oczekiwaliśmy tu medalu, ale powinno być lepiej.

O krążek, nawet złoty, miała walczyć kajakowa czwórka kobieca: Beata Mikołajczyk Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska oraz Karolina Naja. Trzy z nich do startu przystępowały już z pozycji medalistek. Miało być odczarowanie czwartego miejsca, a skończyło się na czwartej pozycji w półfinale i braku awansu do finału A. Trudno powiedzieć, co poszło nie tak, bo przecież kajakarki już wcześniej potwierdziły wysoką formę.

Nie tak miało być – rozczarowania Rio 2016
Słowa wypowiedziane po biegu półfinałowym na 800 metrów przez Adama Kszczota na antenie TVP Sport mogą być hasłem tego zestawienia i tych startów. Miało być dobrze, ale nie było. Igrzyska to nie tylko medale, ale także szereg zawodników, którzy muszą zmierzyć się z porażką. Występów poniżej oczekiwań i możliwości w Rio niestety było sporo.
Jarosław Więcławski
24 sierpień, 2016 18:55