Fot, Marek Dembski/newspix.
20/7/2016
BYDGOSZCZ
MISTRZOSTWA SWIATA W LEKKIEJ ATLETYCE DO LAT 20 SPRINT 100 KOBIET
NZ EWA SWOBODA 
FOT MAREK DEMBSKI / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot, Marek Dembski/newspix.
Noc w Rio – Doskonałe występy Swobody, Włodarczyk i biegaczek na 1500 metrów
Kiedy w Polsce był środek nocy - nasi lekkoatleci znakomicie prezentowali się na stadionie olimpijskim. Anita Włodarczyk jest już w finale rzutu młotem, a po swojej eliminacyjnej próbie zapowiadała przed kamerami TVP, że pobije w Rio rekord świata. Ewa Swoboda awansowała do półfinału na 100 metrów, a Andżelika Cichocka, Sofia Ennaoui i Danuta Urbanik są już na tym samym etapie rywalizacji na 1500 metrów. Rafał Omelko także awansował dalej w biegu na 400 metrów.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Więcławski
13 sierpień, 2016 10:32

Anita Włodarczyk pewnie zmierza po olimpijskie złoto. Kwalifikacje wygrała z dużą przewagą osiągając w swojej jedynej próbie 76 metrów i 93 centymetry. Druga w stawce Chinka Wenxiu Zhang rzuciła młotem na odległość 73 metrów i 58 centymetrów. Cieszy awans do finału Joanny Fiodorow, której udało się do niego zakwalifikować z 4. rezultatem – 71,77 metra.

Przepadła niestety nasza trzecia młociarka – Malwina Kopron osiągając rezultat 69,69.

Duży luz w swojej serii eliminacyjnej na 100 metrów pokazała nasza sprinterka Ewa Swoboda. Nastolatka z Żor zajęła sumarycznie 13. pozycję z rezultatem 11,24. Żeby wejść do finału, przynajmniej na to wskazują póki co czasy inny zawodniczek, trzeba będzie pobiec około 11.10, a może i złamać tę granicę. Wydaje się, że nasza utalentowana wicemistrzyni świata juniorem z Bydgoszczy może tego dokonać. A wtedy byłby to już ogromny sukces.

Wynik 11,70 nie pozwolił na awans do półfinału Marice Popowicz-Drapała.

Z dużymi nadziejami do Rio pojechała nasza mistrzyni Europy na 1500 metrów – Angelika Cichocka. W biegu eliminacyjnym zaprezentowała piorunujący finisz, bo długo była z tyłu stawki. Podobnie jak jej koleżanki z kadry – Sofia Ennaoui i Danuta Urbanik zameldowała się pewnie w półfinale. Widać jednak, że nasze panie stać na więcej na tym dystansie.

Rafał Omelko zajął w swoim biegu eliminacyjnym na 400 metrów osiągnął czas 45,54 zajmując 4. pozycję. To wystarczyło jednak na awans do kolejnej rudny. Żeby myśleć o finale tej konkurencji indywidualnie trzeba będzie złamać magiczną granicę 45 sekund.