Fot. fivb.org
Kanada  [fivb.org]
Fot. fivb.org
Nowe nabytki Asseco Resovii gwiazdami turnieju w Tokio
Siatkarska reprezentacja Kanady po 24 latach awansowała na Igrzyska Olimpijskie. W jej szeregach brylowali John Gordon Perrin i Gavin Schmitt. Obaj od nowego sezonu będą zawodnikami Asseco Resovii Rzeszów.
Tomasz Kawczyński
6 czerwiec, 2016 23:10

W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników turnieju kwalifikacyjnego w Tokio Perrin zajął pierwsze (122 pkt.), a Schmitt drugie miejsce (119). Rekordowe były ich występy odpowiednio przeciwko Chinom oraz Iranowi, zdobyli wówczas po 27 punktów. Natomiast w spotkaniu z Australią Schmitt popisał się czterami asami serwisowymi.

Kanadyjczycy trafili do ekipy wicemistrzów Polski na początku maja. Podpisali roczne kontrakty.

30-letni Schmitt występuje na pozycji atakującego, poprzednio grał w brazylijskim Funvic Taubaté. W Europie bronił już barw klubów w Grecji, Francji, Rosji oraz Turcji. Ciekawostką jest, że w sezonie 2011/12, gdy występował w Korei Południowej, w jednym meczu zdobył 58 punktów, ustanowił tym samym rekord świata. W rozgrywkach 2014/15 był gwiazdą ligi tureckiej. W barwach Arkasa Izmir zdobył mistrzostwo, wybrano go również MVP finałowych spotkań.

26-letni Perrin gra jako przyjmujący. Do Resovii przyszedł z włoskiego LPR Volley Piacenza. Wcześniej, podobnie jak Schmitt, był siatkarzem Arkasu Izmir.

Obaj zawodnicy grali już przed polską publicznością na mistrzostwach świata w 2014 roku. Kanada zajęła wówczas siódme miejsce. Kibice w hali „Podpromie” mogą mieć realne nadzieje, że poprowadzą ich zespół do sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.