Dojlidy Białystok Kajakarstwo facebook
rafał_rosolski_Dojlidy Białystok Kajakarstwo
Dojlidy Białystok Kajakarstwo facebook
Nowy zawodnik w kadrze do Rio!
Polski Związek Kajakowy poinformował, że wskutek podjętych decyzji przez Międzynarodową Federacje Kajakową, do naszej kadry olimpijskiej został włączony Rafał Rosolski.
Karol Żebrowski
20 lipiec, 2016 16:28
W kategoriach: Aktualności Kajakarstwo

Oznacza to, że w biało-czerwonych barwach na zawodach w Brazylii wystartuje aż 15 kajakarzy i kajakarek.

W oświadczeniu PZKaj czytamy:
„W dniu 13.07.2016 roku  na zaproszenie Prezesa PZKaj. odbyło się w Krakowie posiedzenie Prezydium ICF /z Prezydentem Perurena włącznie/. Podczas tego posiedzenia podjęto ważne decyzje dla kajakarstwa światowego. Miedzy innymi decyzje dotyczącą dyskwalifikacji narodowych federacji  nie spełniających standardów WADA oraz ponownej alokacji miejsc dla zwróconych do ICF miejsc na IO w RIO. W wyniku decyzji Prezydium ICF miejsce dodatkowe otrzymała Polska w K-1 1000 metrów. Decyzja została potwierdzona przez MKOL w dniu 18.07.2016 roku o godz. 00.00 i następnie o godz.00.14  czasu polskiego ICF potwierdził alokacje dla Polski. Również PKOL  w tym dniu zatwierdził Rafała Rosolskiego w składzie reprezentacji na RIO.” (oryginalna pisownia)

Rafał Rosolski urodził się w roku 1991. Od grudnia 2004 roku jest zawodnikiem UKS Dojlidy Białystok. Jego największym sukcesem w dotychczasowej karierze jest trzecie miejsce na mistrzostwach Europy 2016 w Moskwie w konkurencji K-4 1000m.