Fot. pztw.org.pl
DSC_1056
Fot. pztw.org.pl
Od niedzieli w Luzernie rozpoczyna się walka o Rio
W najbliższą niedziele rozpoczynają się regaty kwalifikacyjne do Igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Dla osad, które nie zdobyły jeszcze przepustek do Brazylii jest to ostatnia szansa, aby w sierpniu wystąpić na torze Lagoa Rodrigo de Freitas. W Luzernie zobaczymy pięć polskich załóg, które od wczoraj są już w Szwajcarii.
Mateusz Koniuszek
20 maj, 2016 22:13
W kategoriach: Aktualności Wioślarstwo

Choć są to europejskie regat kwalifikacyjne, to paradoksalnie wcale nie oznacza, że nasi reprezentanci będą mierzyli się wyłącznie z rywalami ze Starego Kontynentu. Na drodze do olimpijskiego awansu nasi zawodnicy mierzyć się będą również z Amerykanami, Kanadyjczykami, Australijczykami i Nowozelandczykami. Luzerna przez kilka najbliższych dni będzie stolicą światowego wioślarstwa. Zaledwie kilka dni po zakończeniu olimpijskich kwalifikacji rozpocznie się tam kolejna odsłona Pucharu Świata.

Właściwie wszystkie pięć naszych osad zgłoszonych do regat „ostatniej szansy” ma prawo wierzyć w wywalczenie olimpijskiego paszportu. W zawodach wystartują:

– dwójka bez sterniczki (Maria i Anna Wierzbowskie)

– dwójka podwójna (Dawid Grabowski i Dominik Czaja)

– dwójka bez sternika (Rafał Hejmej i Bartosz Zabłocki)

– czwórka bez sternika wagi lekkiej (Łukasz Siemion, Jerzy Kowalski, Tomasz Zagórski, Paweł Cięszkowski)

– ósemka (Mikołaj Burda, Robert Fuchs, Piotr Juszczak, Michał Szpakowski, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Daniel Trojanowski)