Fot. TOMASZ MARKOWSKI/NEWSPIX.PL
GDANSK  03/08/2014
TOUR DE POLOGNE START
N/Z. RAFAL MAJKA

---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. TOMASZ MARKOWSKI/NEWSPIX.PL
Ostatnia kolarska prosta przed igrzyskami
Przed Rio zostaną rozegrane jeszcze trzy wyścigi z cyklu UCI World Tour: Tour de France (02.07.-24.07.2016), nasz narodowy wyścig – Tour de Pologne (12.07.-18.07) oraz jednodniowy klasyk – Clasica Ciclista San Sebastian (30.07).
Rafał Wiśniewski
1 lipiec, 2016 13:38

W największym wyścigu świata wystąpią zawodnicy, którzy jeżeli znajdą się w składach swoich reprezentacji i zdecydują się na start, z pewnością będą w stanie powalczyć o medal. Są to: Brytyjczyk Chris Froome – brązowy medalista ostatnich igrzysk w jeździe indywidualnej na czas, Hiszpan Alejandro Valverde, Włosi Vincenzo Nibali i Fabio Aru, Alberto Contador z Hiszpanii, Słowak Peter Sagan czy brązowy medalista z Londynu w wyścigu ze startu wspólnego, Norweg Alexander Kristoff. Nie zabraknie również Polaków, którzy mają szansę na wyjazd do Rio, na starcie staną: Rafał Majka, Maciej Bodnar(obaj Tinkoff) oraz Bartosz Huzarski (Bora-Argon). Michał Gołaś będzie zawodnikiem rezerwowym w ekipie Team Sky.

W Polsce, oprócz kolarzy jadących wtedy we Francji, nie zabraknie najlepszych polskich kolarzy. Wystąpią dwie grupy zawodowe z naszego kraju: Verva Activejet oraz CCC Sprandi Polkowice. Nie zabraknie również reprezentacji Polski. Swój udział zapowiedzieli już tacy kolarze jak: Diego Ulissi (Lampre Merida), Primoż Roglić (Team LottoNL Jumbo) i Tom Dumoulin (Team- Giant Alpecin).

Kolarstwo szosowe na IO 2016 zostanie rozegrane w dniach: 6-10 sierpnia w Flamengo Park. Zostaną rozegrane wtedy 4 wyścigi: ze startu wspólnego i jazda indywidualna na czas, zarówno wśród kobiet i mężczyzn.