FOT MAREK BICZYK NEWSPIX
ZURICH 15.08.2014
LEKKOATLETYKA 22 MISTRZOSTWA EUROPY EUROPEAN ATHLETICS CHAMPIONNSHIP
NZ MATEJ TOTH GRZEGORZ SUDOL
FOT MAREK BICZYK NEWSPIX
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT MAREK BICZYK NEWSPIX
Piątek w Rio – sesja poranna
Carolina Marín została najlepszą singlistką turnieju olimpijskiego w badmintonie. Hiszpanka pokonała całą koalicję zawodniczek azjatyckich. Pierwszego seta przegrała dopiero w spotkaniu finałowym. Drugie złoto w pływaniu synchronicznym trafiło do Rosji. Jeśli chodzi o występy Polaków, to zawiedli kajakarze, szanse na repasaże ma Paweł Paziński w taekwondo.
Tomasz Kawczyński
19 sierpień, 2016 19:26

Lekkoatletyka

chód 50 km mężczyzn: Złoto Matej Tóth/Słowacja, Srebro Jared Tallent/Australia, Brąz Evan Dunfee/Kanada

33-letni Słowak kontynuuje dobrą pasję . Wygrał w zeszłym roku mistrzostwo świat w Pekinie, a na finiszu olimpijskiej trasy zdołał o 18 sekund wyprzedzić Australijczyka, który niedawno otrzymał złoty medal za igrzyska w Londynie. Jako trzeci na mecie zameldował się Japończyk Arai. Po uznaniu protestu ekipy kanadyjskiej został jednak zdyskwalifikowany. Ostatecznie na najniższy stopień podium wskoczył Dunfee.

Adrian Błocki zajął 14. miejsce. Rafał Augustyn był 21., a Rafał Fedaczyński 23.

Badminton

gra pojedyncza kobiet: Złoto Carolina Marín/Hiszpania, Srebro Pusarla Venkata Sindhu/Indie, Brąz Nozomi Okuhara/Japonia

Triumf 23-letniej Hiszpanki to drugie w historii olimpijskie złoto w badmintonie dla zawodnika spoza kontynentu azjatyckiego. Rozstawiona z jedynką dwukrotna mistrzyni świata i Europy w finale pokonała reprezentantkę Indii 2:1 (-19, 12, 15). Japonka Okuhara wywalczyła brąz bez gry. Jej rywalka Chinka Li Xuerui przegrała z kontuzją.

gra podwójna mężczyzn: Złoto Fu Haifeng i Zhang Nan/Chiny, Srebro Goh V Shem i Tan Wee Kiong/Malezja, Brąz Marcus Ellis i Chris Langridge/Wielka Brytania

Olbrzymie emocje towarzyszyły finałowego pojedynku deblistów. Malezyjczycy mieli szansę na historyczne złoto, ale w trzecim secie nie wykorzystali lotek meczowych. Inicjatywę przejęli Chińczycy i ostatecznie wygrali decydującą partię 23-21. Zhang Nan w Rio wywalczył już brązowy medal w mikście.

Do finału singla mężczyzn awansowali faworyci – Malezyjczyk Lee Chong Wei i Chińczyk Chen Long. O brąz zagrają Lin Dan (Chiny) oraz Viktor Axelsen (Dania).

Pływanie synchroniczne

drużynowo: Złoto Rosja, Srebro Chiny, Brąz Japonia

Rosjanki od igrzysk w Sydney są niepokonane w rywalizacji drużynowej. Ich końcowa nota wyniosła 196.1439. Chinki przegrały o trzy punkty (192.9841). Piąte złote medale olimpijskie zdobyły Natalia Iszczenko i Swietłana Romaszina. Poza nimi w ekipie startowały Włada Czigiriewa, Swietłana Kolesniczenko, Aleksandra Packiewicz, Jelena Prokofiewa, Ałła Sziszkina, Marija Szuroczkina oraz Gelena Topilina.

Kajakarstwo

Nie zobaczymy Polaków w sobotnich finałach A. W półfinałach nie powiodło się kajakarkom na 500 m (Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska, Karolina Naja, Beata Mikołajczyk) oraz kanadyjkarzom na 1000 m (Mateusz Kamiński, Piotr Kudła). Na eliminacjach olimpijski start zakończył Paweł Kaczmarek (K-1 200 m).

Taekwondo

W 1/8 finału kat. 80 kg Piotr Paziński przegrał 2-8 z Cheickiem Sallahem Cissé (Wybrzeże Kości Słoniowej). Polak musi liczyć na awans rywala do finału, wtedy wystartuje w repasażach.