Fot. Paweł Skraba
polska-francja_male-131
Fot. Paweł Skraba
Pierwszy krok do Francji zrobiony. Polska – Holandia 27:21
Polscy szczypiorniści pokonali w Katowicach Holandię 27:21 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata, które odbędą się w styczniu 2017 roku we Francji. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w środę w Sittard.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
11 czerwiec, 2016 22:35

Jeszcze przed meczem Tałant Dujszebajew ostrzegał swoich podopiecznych przed lekceważeniem teoretycznie słabszej Holandii. W składzie „Pomarańczowych” znajduje się kilku graczy, którzy z powodzeniem występują w Bundeslidze.

Kirgiski trener zaskoczył przed spotkaniem wystawiając od początku na plac boju Piotra Wyszomirskiego, a nie Sławomira Szmala. Mecz rozpoczął się od bramki Steinsa. Polacy dopiero w piątej minucie sforsowali obronę gości, a konkretnie zrobili to Karol Bielecki i Michał Daszek (2:1). Przez większą część pierwszej połowy wynik oscylował na styku, co nie napawało optymizmem biorąc pod uwagę perspektywę rewanżu w Holandii. Po trzydziestu minutach gry biało-czerwoni prowadzili 11:9.

Nasi szczypiorniści wyszli zmotywowani na drugą część meczu i od jej początku narzucili wysokie tempo, co dało ekwiwalent w postaci pięciobramkowej przewagi (15:10). Trener rywali poprosił o czas, jednak tuż po przerwie kolejnego gola zdobył Krzysztof Lijewski. Polacy kontrolowali dalszy przebieg spotkania i przed meczem w Holandii mają sześć bramek zaliczki. Środowy rewanż rozpocznie się o godzinie 19:30.