FOTO PAWEL JASKOLKA / PRESSFOCUS NEWSPIXPL
2015.11.22 POZNAN PLYWANIE SWIMMING GRAND PRIX POLSKI W PLYWANIU ZAWODY KWALIFIKACYJNE DO MISTRZOSTW EUROPY W NETANYA N/Z RADOSLAW KAWECKI FOTO PAWEL JASKOLKA / PRESSFOCUS NEWSPIXPL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOTO PAWEL JASKOLKA / PRESSFOCUS NEWSPIXPL
Półfinał nie dla Polewki i Kawęckiego, przeciętny występ sztafety
Radosław Kawęcki i Tomasz Polewka odpadli w eliminacjach do półfinału wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym. Nie poszło także naszej sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym.
Karol Żebrowski
7 sierpień, 2016 20:40

Bardzo mocno swój eliminacyjny występ rozpoczął Tomasz Polewka. Nasz pływak po 50 metrów znajdował się na prowadzeniu. Niestety, po nawrocie zawodnik AZS AWF Katowice z każdą kolejną sekundę miał coraz mniej sił i ostatecznie zakończył swój bieg na piątej pozycji, a ostatecznie czas 54.52 dał mu 26 pozycję.

Kompletnie nieudany start zanotował Radosław Kawęcki. Dwukrotny mistrz świata na krótkim basenie zameldował się ostatni na finiszu czwartego biegu eliminacyjnego z rezultatem 54.39, co uplasowało go na 23 miejscu.

Ostatnim polskim akcentem dzisiejszych eliminacji był występ sztafety 4×100 metrów stylem dowolnym. Polacy w składzie Paweł Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Jan Świtkowski i Konrad Czerniak zajęli szóste miejsce w swoim biegu eliminacyjnym z czasem 3:15.52. Rezultat ten był zbyt słaby na wywalczenie kwalifikacji do finałowej ósemki. Ostatecznie nasza reprezentacja została sklasyfikowana na 13 pozycji.