fivb.org
fijalek
fivb.org
Polscy siatkarze plażowi szybko pożegnali się z Hamburgiem
Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła odpadli w II rundzie turnieju Hamburg Major Open zaliczanego do cyklu World Tour.
Karol Żebrowski
11 czerwiec, 2016 14:30

Medaliści mistrzostw Europy o których pisaliśmy tutaj, z powodu rozstawienia w rankingu mogli przystąpić do rywalizacji bez kwalifikacji. Los skrzyżował ich z parą gospodarzy Böckermann/Flüggen. Polacy widocznie odczuwali trudy turnieju w Szwajcarii, gdyż nie grali na swoim optymalnym poziomie i ulegli Niemcom 0:2 (19:21, 18:21).

Przebrnąć eliminacje musiała nasza druga para – Jakub Kądzioła i Michał Szałankiewicz. Nasi zawodnicy uporali się najpierw z parą Etchegaray/ Ojeda Dapiaggi, a w decydującej rundzie kwalifikacyjnej pokonali Hiszpanów Marco i Garcie. Kolejne zwycięstwo, tym razem już w turnieju głównym, a dokładnie w jego pierwszej rundzie, Polacy odnieśli nad Brazylijczykami Guto i Saymon`em. Niestety, odwet za rodaków wzięli rozstawieni Cerutti i Schmidt, dla których był to pierwszy pojedynek w Hamburgu. Polacy postawili ciężkie warunku, ale przy trzysetowej batalii więcej sił zachowali Brazylijczycy i to oni zameldowali się w trzeciej rundzie.