Fot. fivb.org
Polandteamcelebrates
Fot. fivb.org
Polscy siatkarze wygrali sparing w Belo Horizonte
Podopieczni Stephane'a Antigi w drugim spotkaniu przygotowawczym przed igrzyskami pokonali najlepszą drużynę Brazylii oraz triumfatora zeszłorocznych Klubowych MŚ Sada Cruzeiro 3-1 (-20, 23, 23, 12). Kilka dni wcześniej musieli uznać wyższość tego samego przeciwnika.
Tomasz Kawczyński
3 sierpień, 2016 16:44
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

Pierwsze spotkanie, rozegrane 29 lipca, zakończyło się po tie-breaku, przegranym przez “Biało-czerwonych” 17-19. Teraz francuski trener zmienił co wyjściowy skład i przyniosło to skutek. W podstawowej szóstce w miejsce Bartosza Kurka, Karola Kłosa i Rafała Buszka wprowadził Piotra Nowakowskiego, Mateusza Mikę oraz Dawida Konarskiego.

Poza tym postawił znów od początku na Grzegorza Łomacza, Michała Kubiaka i Mateusza Bieńka. Na libero oczywiście zagrał Paweł Zatorski.

Pierwsza partia nie przebiegała jednak po myśli naszych zawodników. Gospodarze od początku utrzymywali kilkupunktową przewagę. Pierwszą piłkę setową mieli przy stanie 24-20. W drugiej odsłonie gra była bardzo wyrównana, w końcówce Polacy wyszli na prowadzenie 23-21, ale rywale odrobili straty. Decydujące o zwycięstwie były akcje Kubiaka.

Podobnie wyglądała sytuacja w secie nr 3. W ostatnich fragmentach było nieco nerwowości, ale ostatecznie Mika udanym atakiem zdobył 25 punkt. Czwarty set należał już zdecydowanie do ekipy Antigi. „Biało-czerwoni” systematycznie powiększali przewagę (13-6, 17-8). Ostatecznie triumfowali w nim z przewagą 13 punktów.

Był to ostatni sparing Polaków przed inauguracją turnieju olimpijskiego. Pierwszy mecz przeciwko Egiptowi rozegrają w niedzielę o godz. 20:00 czasu polskiego.

W Rio zagrają jako czwarta ekipa rankingu Europejskiej Konfederacji Siatkówki. Utrzymali tę pozycję w najnowszym zestawieniu. Mają na koncie 314 punktów, a wyprzedzają ich Serbowie, Rosjanie i Włosi. CEV bierze pod uwagę wyniki z IO 2012, MŚ 2014, ME 2013 i 2015 oraz tegorocznych zmagań w Lidze Światowej i Lidze Europejskiej.