Fot. Facebook Zofii Klepackiej
klepacka2
Fot. Facebook Zofii Klepackiej
Polska dominacja w klasie RS:X w Hyeres
Zofia Klepacka okazała się bezkonkurencyjna wśród pań w regatach Pucharu Świata. W wyścigu medalowym przypłynęła na 3. pozycji i pewnie wygrała całe zawody we Francji. Nasi zawodnicy zdominowali też rywalizację deskarzy. Piotr Myszka wygrał w Hyeres i znów udowodnił, że jest głównym kandydatem do złotego medalu w Rio de Janeiro. Za jego plecami zawody ukończył Paweł Tarnowski.
Tomasz Więcławski
1 maj, 2016 22:28
W kategoriach: Aktualności Żeglarstwo

Nasza medalistka olimpijska z Londynu nie kryła swojego wzruszenia po tym sukcesie. Oto słowa, które napisała po zakończeniu regat na swoim profilu na FB.

Wygrałam Puchar Świata we Francji! A teraz podziękowania! Dla trenerów kadry Pawła, Cezarego i Michała. Dla mojego Trenera Klubowego Witka Nerlinga – za wiarę we mnie i motywowanie. Ogromne podziękowania dla mojego trenera od boksu – Pawła Skrzecza – bo główne przygotowania moje są właśnie w Warszawie w Akademii Walk! Dziękuję Sponsorom Polskiej Grupie Energetycznej i Volkswagen Samochody Użytkowe. A także moim koleżankom i kolegom z RS:X Team. Polska siła w Nas! Kibicom za mocne trzymanie kciuków! Gratulacje dla Piotrka Myszki który też zwyciężył i Pawła Tarnowskiego który był 2! Medal dedykuję mojej Rodzinie, a w szczególności moim Kochanym Dzieciom Maniowi i Marysi! Mama wraca do domu. Elo załoga! – napisała Klepacka.

Warto także dodać, że w Hyeres 9. miejsce w klasie Laser zdobył Kacper Ziemiński. Natomiast Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska pływające na 470-tce, które będą nas reprezentowały w Rio de Janeiro, zajęły w mocnej stawce wartościowe 7. miejsce.

Oby naszym zawodnikom wiodło się także w Brazylii. Aż żal, że Zofia Klepacka tam nie jedzie, a Polska może wystawić w RS:X kobiet i mężczyzn tylko po jednym zawodniku. Miejmy jednak nadzieję, że Małgorzata Białecka, mistrzyni świata, godnie ją zastąpi i, nie bójmy się tego powiedzieć, powalczy o medal.