Fot. fivb.org
kantorlosiak2
Fot. fivb.org
Porażka Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka
W swoim drugim spotkaniu na Igrzyskach Olimpijskich Bartosz Łosiak i Piotr Kantor ulegli 0:2 (14:21, 17:21) niżej notowanemu rosyjskiemu duetowi Nikita Liamin/ Dmitri Barsouk.
Karol Żebrowski
8 sierpień, 2016 17:55

Polska para przystępowała do pojedynku w zdecydowanie lepszych humorach niż Rosjanie. Łosiak i Kantor wygrali swoje pierwsze spotkanie na Igrzyskach o czym pisaliśmy tutaj, zaś Liamin i Barsouk musieli przełknąć gorycz porażki w meczu z Holendrami Brouwerem i Meeuwsenem (2). Co więcej, Bartosz Łosiak w duecie z Michałem Brylem grał przeciwko duetowi rosyjskiemu zaledwie dziewięć dni temu i to biało-czerwona para wyszła z tego meczu zwycięsko.

Po wyrównanym początku rywalizacji (3:3) niespodziewanie inicjatywę przejęli Rosjanie, którzy wywalczyli sobie cztery punkty przewagi (3:7). Piotr i Bartosz zareagowali biorąc czas, ale zawodnicy „Sbornej” po przerwie byli cały czas stroną dominującą i zwiększali przewagę. Na techniczny time-out Liamin i Barsouk schodzili z prowadzeniem 8:13. Iskierka nadziei pojawiła się po powrocie do gry. Nasi zawodnicy zmieni taktykę kierując zagrywkę w Barsouka, co pozwoliło odrobić trzy punkty (11:13). Niestety, Rosjanie bardzo szybko połapali się w zamiarach Polaków i po chwili ponownie to oni mieli inicjatywę zdobywając punkt za punktem. Ostatecznie pierwszy set padł łupem Liamina i Barsouka, którzy wygrali 14:21.

Siatkarze „Sbornej” rozpoczęli drugą odsłonę meczu od prowadzenia 0:2. Polacy nie potrafili znaleźć skutecznej metody na dobrze grających Rosjan. Na siatce królował Nikita Liamin, który raz po raz zatrzymywał ataki Łosiaka i Kantora. Polacy do gry wrócili dopiero po pierwszej przerwie technicznej (9:12), kiedy udało im się zdobyć dwa punkty pod rząd i złapać „kontakt”. Mogło być jeszcze lepiej, ale Bartosz Łosiak mając piłkę w górze wystawił ją na drugą stronę siatki. Przy stanie 15:17 Polacy dwukrotnie nie potrafili skończyć ataku, za to bezbłędni byli Rosjanie. Zepsuta zagrywka Piotra Kantora podsumowała słabą grę naszej pary, która ostatecznie przegrała 17:21 i w całym meczu 0:2.

W kolejnym meczu Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzą się z Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem (2). Początek spotkania jest planowany na środę 10 sierpnia o godzinie 21:30 (czas polski).