Fot. Paweł Skraba
POLSKAFRANCJA 116 SKRAP
Fot. Paweł Skraba
Porażka polskich siatkarzy w ostatnim sparingu przed turniejem w Tokio
Przygotowujący się do walki o olimpijskie paszporty podopieczni Stephane'a Antigi po pięciu setach przegrali kontrolny mecz z Iranem.
Tomasz Kawczyński
25 maj, 2016 21:54
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

Pierwszego seta Polacy wygrali 25-23, trzy kolejne partie padły już łupem rywali. Podopieczni Raúla Lozano za każdym zwyciężali do 21. Przy wyniku 3-1 dla Azjatów mecz się jednak nie skończył. Rozegrano dodatkowego seta, w którym nasza drużyna wygrała 25-19.

Zamknięty sparing odbywał się w mieście Takasaki, gdzie obecnie od przylotu do Japonii przebywają “Biało-czerwoni”. W czwartek przenoszą się do Keio Plaza Hotel w Tokio.

Tylko z okien autokaru i w hotelu orientujemy się, że jesteśmy w Japonii, bo pracy na treningach mamy sporo. Warunki są znakomite, zarówno do treningu, jak i odpoczynku – cytuje Karola Kłosa internetowy serwis PZPS.

Polacy ostatnio nie najlepiej zaprezentowali się w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, gdzie przegrali z Bułgarią i Serbią, a pokonali jedynie Belgię. Pierwsze spotkanie w kwalifikacjach olimpijskich zagrają w sobotę rano czasu polskiego z Kanadą.

Przed rywalizacją o igrzyska sparują również przeciwnicy Polaków. Po raz drugi spotkały się Francja z Japonią, Znów górą byli “Trójkolorowi”. Po wcześniejszym zwycięstwie 3-0, tym razem mistrzowie Europy wygrali 3-2 (18, -24, -22, 18, 14).

Awans z turnieju w Tokio wywalczą trzy najlepsze zespoły i drużyna z Azji.