Fot. fivb.org
PolandsPiotrNowakowskispikes
Fot. fivb.org
Poznaliśmy miasta-gospodarzy siatkarskich Mistrzostw Europy
W Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Szczecinie zostaną rozegrane przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w siatkówce. Polacy rywalizację rozpoczną w Gdańsku. Walka o medale rozegrana zostanie w stolicy Małopolski.
Jarosław Więcławski
21 październik, 2016 16:43
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w Polsce od 25 sierpnia do 3 września. W turnieju weźmie udział 16 drużyn, podzielonych na 4 grupy. Zwycięzcy awansują bezpośrednio do ćwierćfinału. Zespoły z drugich i trzecich miejsc rozegrają dodatkowe spotkanie barażowe. Polacy zagrają w grupie A, która spotkania rozegra w Gdańsku.

Druga faza mistrzostw rozgrywana będzie w Katowicach oraz Krakowie. Na 30 i 31 sierpnia zaplanowane są baraże oraz ćwierćfinały. Od 2 września gra przeniesie się wyłącznie do Krakowa. Tego dnia rozegrane zostaną półfinały. Dzień później zapadnie najważniejsze rozstrzygnięcie.

Na 15 listopada zaplanowane jest uroczyste losowanie grup. Tytułu mistrzów Europy bronią Francuzi. Polska po raz drugi jest gospodarzem ME. Po raz pierwszy gościła najlepsze drużyny ze Starego Kontynentu w 2013 roku – imprezę organizowaliśmy wspólnie z Danią.