Fot. Paweł Skraba.
PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS
AMSTERDAM
HOTEL REPREZENTACJI POLSKI W AMSTERDAMIE
N/Z MARIA MAGDALENA ANDREJCZYK
05/07/2016
MISTRZOSTWA EUROPY RIO AMSTERDAM IGRZYSKA PRZYGOTOWANIA IMPREZA SPORT LEKKOATLETYKA MEDALE
WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
Fot. Paweł Skraba.
Przed młodzieżowymi mistrzostwami Polski w lekkiej atletyce
W najbliższą sobotę i niedzielę w Jeleniej Górze zostaną rozegrane 33. Mistrzostwa Polski do lat 23. Impreza będzie świetną okazję do sprawdzenia formy kilkorga członków kadry olimpijskiej Rio 2016. Pojawią się też uczestnicy niedawnych seniorskich ME w Amsterdamie.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
28 lipiec, 2016 17:59

 

Uroczyste otwarcie mistrzostw zaplanowano na 30 lipca na godz. 16:00. Zawody odbędą się w Parku Sportowym Złotnicza, a organizatorem są Termy Cieplickie Sp. z o.o. Łącznie do rozdania będzie 19 kompletów medali.

Na liście startowej znajdują się nazwiska pięciorga zawodników, których w sierpniu zobaczymy na igrzyskach. Na 400 m przez płotki pobiegnie Patryk Dobek. Zawodnik SKLA Sopot nie uczestniczył w ME. Na europejskich listach U-23 znajduje się na drugim miejscu (49.01) i będzie faworytem swojej konkurencji. Zagroził może mu Patryk Adamczyk, który w Amsterdamie dotarł do półfinału, gdzie ustanowił nowy rekord życiowy, 50.12.

Na 400 metrów wystartują członkinie naszej olimpijskiej sztafety, Patrycja Wyciszkiewicz i Martyna Dąbrowska. Lepiej w bieżącym sezonie prezentuje się ta pierwsza. W Amsterdamie przeszła pierwszą rundę, pobiegła również w finale 4×400 m, który Polki ukończyły na czwartej pozycji. Dąbrowska startowała jedynie w eliminacjach sztafety.

W konkursie rzutu młotem złoto powinno trafić do Malwiny Kopron. 21-latka ustanowiła 1 czerwca w Białymstoku rekord życiowy wynikiem 72.74. Jest to jednocześnie młodzieżowy rekord Polski. Daje jej to pierwsze miejsce w europejskich tabelach. W Amsterdamie zajeła szóste miejsce.

Ostatnią naszą przyszłą olimpijką, która zaprezentuje się w Jeleniej Górze, będzie oszczepniczka Marta Andrejczyk. 20-latka również w tym sezonie pobiła rekord Polski (64.08). Na seniorskim czempionacie Starego Kontynentu niewiele zabrakło jej do finału. Na MP może jej zagrozić inna uczestniczka seniorskich ME, Marcelina Witek (PB, 61.48).

W męskim oszczepie zobaczymy zeszłorocznego mistrza Europy U-23 Kacpra Oleszczuka, a w dysku seniorskiego wicemistrza Polski z Bydgoszczy Bartłomieja Stója.

W europejskich tabelach 2016 wysoko są również Michał Rozmys (1500 m), Andrzej Regin i Dawid Krzyżan (kula) oraz Aneta Rydz (skok wzwyż), Justyna Śmietnka (tyczka), Klaudia Kardasz (kula), Lidia Augustyniak, Daria Zabawska i Katarzyna Moś (dysk).

Przypomnijmy, że gospodarzem przyszłorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy będzie Bydgoszczy