Fot. FIVB
PolandsBartoszKurekspike (1)
Fot. FIVB
Przepisy wygrały. Kurek za Żalińskiego
Jak poinformował Przegląd Sportowy Bartosz Kurek zastąpi Wojciecha Żalińskiego w składzie na turniej Ligi Światowej w Kaliningradzie. Wszystko z powodu restrykcyjnych przepisów FIVB.
Karol Żebrowski
15 czerwiec, 2016 17:48
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

Zgodnie z wymogami FIVB, na każdy turniej Ligi Światowej wszystkie reprezentacje są zobowiązane do powołania minimum dziesięciu zawodników z ostatniej imprezy międzynarodowej. W przypadku Polski, chodzi o turniej kwalifikacyjny do Igrzysk w Tokio.

Trener Stephane Antiga zdając sobie sprawę z trudów ubiegłego sezonu ligowego, a także mając w perspektywie turniej olimpijski, do Rosji nie chciał zabierać Bartosza Kurka i Michała Kubiaka, którzy w Japonii byli jednymi z najbardziej eksploatowanych zawodników. Oboje mieli udać się na zasłużony urlop. Niestety, uargumentowana takimi faktami prośba wysłana do włodarzy FIVB nie została zaakceptowana. Jeden z nich musiał przerwać swoje wakacje i dołączyć do kadry. Padło na Kurka, który został powołany w miejsce Wojciecha Żalińskiego.

Biało-czerwoni turniej rozpoczną 17 czerwca pojedynkiem z Bułgarią. Dzień później zmierzą się z Rosją, a na zakończenie spróbują pokonać Serbię.