Fot. ABACA/newspix
ROME, ITALY - MAY 13: Rafael Nadal of Spain returns a shot against Novak Djokovic of Serbia (not seen) during the men's single match at The Internazionali BNL d'Italia at the Foro Italico in Rome, Italy on May 13, 2016. Claudio Pasquazi / Anadolu Agency 
RZYM TENIS
FOT. ABACA/NEWSPIX.PL

POLAND ONLY !!!
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. ABACA/newspix
Rafa Nadal nie zagra na trawiastych kortach Queen’s Club
Kontuzja nadgarstka, która zmusiła Rafaela Nadala do wycofania się z French Open, uniemożliwi również Hiszpanowi start w poprzedzającym Wimbledon, turnieju na kortach londyńskiego Queen's Club.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
2 czerwiec, 2016 11:02
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Rafa obawia się, że występ w Aegon Championships mógłby spowodować naderwanie ścięgna i dłuższą przerwę w grze. Zapewnił jednak o swojej sympatii wobec brytyjskich kibiców i chęci pokazania się z jak najlepszej strony na Wimbledonie.

14-krotny mistrz turniejów wielkoszlemowych nie jest specjalistą gry na trawie, ale może się pochwalić dwoma wygranymi na kortach All England Club (2008, 2010). W ubiegłym roku Wimbledon zakończył jednak na II rundzie, gdy musiał uznać wyższość niemieckiego kwalifikanta Dustina Browna. Kontuzja uniemożliwiła mu w 2009 roku obronę tytułu, podobnie jak start w Igrzyskach Olimpjskich 2012 w Londynie. W turnieju na Queen’s Club Nadal zwyciężył w 2008 roku.

Hiszpan na Roland Garros wycofał się przed swoim meczem z Marcelem Granollersem w III rundzie.

Turniej na kortach Queen’s Club potrwa od 13 do 19 czerwca. Tytułu będzie bronił Andy Murray. Wimbledon rozpoczyna się 27 czerwca.