FOTO: TOMASZ MARKOWSKI /NEWSPIX.PL.
GDANSK  03/08/2014
TOUR DE POLOGNE START
N/Z. RAFAL MAJKA

---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI /NEWSPIX.PL.
Rafał Majka łączony z nowym zespołem UCI z Bahrajnu
“La Gazzetta dello Sport” informuje, że Rafał Majka ma być obok Vincenzo Nibalego i Daniele Bennatiego filarem zawodowej grupy kolarskiej z Bahrajnu, która jest spodziewana w peletonie od sezonu 2017.
Tomasz Kawczyński
17 maj, 2016 19:09

 

O planowanym powstaniu silnej ekipy na Bliskim Wschodzie media informują już od kilku miesięcy. Z projektem łączony jest były dyrektor sportowy wielu grup Bjarne Riis oraz jeden z udziałowców duńskiego Saxo Banku Lars Seier Christensen. Bahrajn reprezentuje książę Nasser bin Hamad Al Khalifa, członek rodziny królewskiej i szef tamtejszego komitetu olimpijskiego. Zespół częściowo budowany za petrodolary miałby też służyć propagowaniu sportowego trybu życia w kraju. Z pewnością przyczyniłby się też do promocji całego regionu.

Bliski Wschód coraz mocniej wchodzi do zawodowego kolarstwa. Od 2014 roku w ZEA organizowany jest Dubai Tour. ASO – organizator Tour de France – zajmuje się wyścigiem Tour of Qatar, najlepsi ścigają się również w Omanie. Na zakończenie bieżącego sezonu, od 9 do 16 października, w katarska Ad-Dauha po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem szosowych mistrzostw świata.

Rafał Majka tymczasem jest coraz wyżej w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia. Po dzisiejszym etapie awansował na siódme miejsce. Do prowadzącego Boba Jungelsa traci 1 minutę i 44 sekundy.

Źródło: La Gazzetta dello Sport