Fot. Paweł Skraba
PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS
PEKIN, STADION OLIMPIJSKI
DZIEN OSMY (SOBOTA) MISTRZOSTW SWIATA - SESJA PORANNA
N/Z RAFAL OMELKO
29/08/2015
LEKKOATLETYKA PEKIN MISTRZOSTWA SWIATA LEKKA STADION ZAWODY
WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
Fot. Paweł Skraba
Rafał Omelko z minimum na Amsterdam
Nasz czterystumetrowiec wypełnił wskaźnik PZLA w biegu na 400 metrów uprawniający do udziału w ME w Amsterdamie. Udało mu się to podczas mitingu w niemieckim Rehlingen. Doskonale w Niemczech zaprezentowała się Matylda Kowal w biegu na 2 kilometry z przeszkodami.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Więcławski
17 maj, 2016 18:43

Omelko uzyskał w Niemczech wynik 46.26. Minimum na ME w Amsterdamie wynosi 46.40. Taki wynik dał Polakowi drugie miejsce w zawodach. Pierwszy linię mety przeciął 46.14.

Matylda Kowal także stanęła na drugim stopniu podium. Przebiegła 2000 metrów z przeszkodami w czasie 6:21.98. To trzeci wynik w historii polskiej La na tym dystansie. Lepsze rezultaty uzyskiwały jak do tej pory jedynie Wioletta Frankiewicz i Justyna Bąk. Bieg wygrała reprezentantka gospodarzy Gesa-Felicitas Krause.

 

Nieźle w pchnięciu kulą zaprezentował się Mateusz Mikos. Drugie miejsce dał mu rezultat 19.68. Poniżej oczekiwań spisali się Jakub Szyszkowski oraz Rafał Kownatke, którzy zajęli szóste i siódme miejsce. Ich wyniki były jednak zdecydowanie poniżej możliwości, bo odpowiednio w najlepszych próbach pchnęli 19.14 i 18.77.

W biegu na 400 metrów przez płotki trzecia była Tina Matusińska (58.50). Słabo zaprezentowali się, na trzeba przyznać bardzo krótkim rozbiegu, nasi oszczepnicy. Hubert Chmielak rzucił 74.24 i zajął 8 miejsce. Kacprowi Oleszczukowi sędziowie nie zmierzyli żadnego rzutu. Szósta w rywalizacji pań w tej konkurencji była Marcelina Witek z wynikiem 53.06.